Skaidros, kas ir mentorings

Otrdien, 21. aprīlī, Smiltenē (Bērnu un ģimenes atbalsta centra telpās Galdnieku ielā 10.b) no pulksten 10 līdz 16 notiks bezmaksas seminārs  - darbnīca “Mentorings, tā priekšrocības”.  

Semināru rīko biedrība “Lauku iedzīvotāju sadarbības apvienība (LISA) “Variņi””, aicinot uz šo pasākumu nevalstisko organizāciju vadītājus, biedrus, brīvprātīgos, kā arī citus interesentus.

“Semināra mērķis ir nevalstisko organizāciju dalībniekus iepazīstināt ar mūsdienās arvien lielāku popularitāti gūstošo jomu - mentoringu, tā jēdzienu un veidiem, kā arī dot iespēju praktiski izmēģināt mentora darba procesu,” skaidro LISA “Variņi” valdes priekšsēdētāja Ilze Jaunpetroviča.

Vienā no definīcijām skaidrots, ka mentorings ir nevērtējošas attiecības starp divām personām, kurās viens cilvēks brīvprātīgi velta laiku otram cilvēkam, lai viņu atbalstītu un iedrošinātu.

Smiltenē rīkotā semināra - darbnīcas galvenās tēmas ir mentoringa darbības veidi un funkcijas, mentoram nepieciešamās zināšanas un prasmes, mentora un mentorējamā ieguvumi, mentoringa un koučinga raksturīgo iezīmju salīdzinājums.

Semināru vadīs lektore, praktizējoša organizāciju un darbinieku attīstības konsultante un supervizore Aivita Roze ar 14 gadus ilgu pieredzi šajā jomā. 

Interesentiem jāpiesakās līdz 20. aprīlim, zvanot pa tālruni 28326233 I. Jaunpetrovičai. 

Seminārs ir LISA “Variņi” projekta “Ieklausies un sadzirdi” pasākums. To finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu “NVO fonds” finansē Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instruments un Latvijas valsts, administrē Sabiedrības integrācijas fonds, finansiāli atbalsta Jaunpiebalgas novada dome un Smiltenes novada dome.

Novados