Skolai jauns profesionāls instruments

Pateicoties Latvijas Kultūrkapitāla fonda izsludinātajam mērķdotāciju konkursam mūzikas skolām, lai uzlabotu materiāli tehnisko bāzi, pie lieliskas tubas tika strencēnieši.

 

Uzrakstītais projekts tika atbalstīts. Visu prasīto summu skola nesaņēma, bet "Yamaha" tubas iegādei pietika un pašlaik 2700 latu vērtais instruments ceļo uz Latviju. Domājams, ka jau augusta sākumā tā nokļūs Strenčos.

 

Skolas direktore Ralda Ziemule uzskata, ka šī spožā un skaistā instrumenta iegāde palīdzēs skolai piesaistīt puišus, kuri pēc tam būs papildinājums arī pilsētas pūtēju orķestrim un uzlabos tā skanējumu. Pašlaik skolas pūšaminstrumentu klasē mācās apmēram 30 audzēkņu.

 

 

Tubas klasi šogad beidza viens un šo instrumentu pašlaik cītīgi apgūst Sergejs Kutiščevs. Viņš ļoti gaida jauno tubu un atzīst, ka tas būs papildu stimuls mācīties vēl labāk. Sergejs mūzikas skolā mācīsies 7. klasē. Vingrināšanos viņš nav pārtraucis arī vasarā.

 

 

Jautāts, kāpēc izvēlējies tik neparastu instrumentu, puisis atbild, ka pie visa vainīgs brālis Vjačeslavs, kurš izvēlējās tubu, taču secinājis, ka tā viņam nav īsti piemērota. Savukārt Sergejam tuba iepatikusies un viņš par tās skanējumu priecājas joprojām.

 

Šis skolai nav pirmais augstvērtīgais instruments. 2006. gadā ar KKF atbalstu ir iegādāts kabinetflīģelis par 5600 latiem.

 

Pavasarī skolu absolvēja 12 audzēkņi, vairāki ir mainījuši dzīves vietu, tāpēc jaunajā mācību gadā skolā ir gaidīti ne tikai strencēnieši, bet arī bērni no Jērcēniem, Ēveles, Sedas, Plāņiem un Jaunklidža. R. Ziemule uzskata, ka stundu sarakstu var sakārtot, lai visiem būtu ērti. To apliecina līdzšinējā prakse. Skolā mācās topošie mūziķi no Trikātas un Kārķu pagasta.

 

Direktore ļoti priecājas, ka nule aizvadītajos Dziesmu svētkos varēja piedalīties tik daudz bērnu, tostarp arī no Strenču mūzikas skolas.

 

 

"Daudziem bērniem tas bija šās vasaras nozīmīgākais notikums," pārliecināta direktore. Bērnu koriem tās bija tikai divas dienas, toties neaizmirstamu iespaidu pilnas. Visticamāk, ka viņi vēlēsies piedalīties arī nākamajos un visos turpmākajos.

 

Bēdīgā ziņa skolai ir tā, ka nav atbalstīts skolas iesniegtais projekts valsts mērķdotācijai. Nauda iekštelpu renovācijai ir ļoti nepieciešama. Diemžēl nākamajā mācību gadā būs jādzīvo pa vecam. Direktore ir apņēmības pilna rakstīt projektus arī turpmāk, lai agrāk vai vēlāk ieceri īstenotu.

 

Skola šogad piedalās pilsētas sakoptākās vietas konkursā pašvaldību iestāžu grupā. Skolas apkārtnes skaistumam lielu artavu ir devis puķkopis Ando Krūze, dāvinot lielus un skaistus puķpodus. Skola viņam par to ir ļoti pateicīga.

Novados