Smiltenē tiksies pašvaldības

Šo piektdien, 15. maijā, Smiltene uzņems Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 26. kongresu, kurā piedalīsies gandrīz 300 cilvēku -  LPS biedri un lūgtie viesi.

“Ļoti ceru, ka ieradīsies arī Valsts prezidents Andris Bērziņš,” intervijā “Ziemeļlatvijai” teic Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis.

A. Bērziņš, kura  pilnvaru termiņš beidzas šovasar, jau pavēstījis par nekandidēšanu uz Valsts prezidenta pilnvaru otro termiņu, un LPS kongress viņam būtu iespēja satikt visus pašvaldību līderus vienuviet pirms Valsts prezidenta amata atstāšanas.

LPS 26. kongress notiks Smiltenes pilsētas kultūras centrā un ilgs visu dienu. Kongresu atklās LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Smiltenes novada mērs G. Kukainis. Programmā ir LPS komiteju (Finanšu un ekonomikas, Izglītības un kultūras, Veselības un sociālo jautājumu, Tehnisko problēmu, Reģionālās attīstības un sadarbības) ziņojumi un citi jautājumi. Kongresu noslēgs debates un dokumentu pieņemšana.

Lai prezentētu kongresa dalībniekiem un viesiem Smilteni un Smiltenes novadu, vietējā pašvaldība ir uzņēmusi video. “Ļoti gatavojamies kongresam. LPS iepriekš organizēja to pašvaldību pieteikšanos, kuras vēlas organizēt šo kongresu. Arī mēs izteicām tādu vēlmi un pēc tās aizstāvēšanas šīs tiesības arī izcīnījām,” skaidro G. Kukainis.

Kongress ir LPS augstākais lēmējs, kas notiek ne retāk kā vienu reizi gadā. Kongresā ir pārstāvēti LPS biedri - 118 Latvijas pašvaldības. LPS biedrus kongresā pārstāv pašvaldības domes priekšsēdētājs un domes pilnvaroti deputāti, informē LPS.

Novados