Abula upē vairs nevajadzētu ieplūst piesārņotiem Smiltenes notekūdeņiem 3

Izmēģinājuma režīmā sākušas darboties Smiltenes pilsētas notekūdeņu jaunās attīrīšanas iekārtas Smiltenes pagasta Brutuļos.

 

"Tagad ūdens ir tik labi attīrīts, ka to var pat dzert," Abula upē ieplūstošo attīrīto notekūdeņu kvalitāti uzteic Brutuļu iekārtu operators, laborants Austris Katosovs.

Objektu apsaimnieko Smiltenes pilsētas pašvaldības uzņēmums "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" (NKUP).

 

Notekūdeņu attīrīšanas iekārtas tika rekonstruētas projektā "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos". No Eiropas Savienības Kohēzijas līdzfinansētā objekta izmaksas ir divi miljoni 200 tūkstoši eiro. Objektu būvēja Igaunijas firma "Water Ser", bet iekārtu tehnoloģijas pārzināja Rīgas uzņēmums "Eko Akva".

 

NKUP valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis uzsver, ka jaunās iekārtas strādā automātiskā režīmā un pašas brīdina dežurantu par niecīgāko virsnormas piesārņojumu. Operators jebkurā momentā redz, kas notiek attīrīšanas iekārtās.

 

Valmieras reģionālās vides pārvaldes direktore Inga Koļegova uzslavē smilteniešus par jauno objektu. "Tas ir visnotaļ priecīgs notikums arī iedzīvotājiem, jo cilvēki tagad zinās, ka viņu notekūdeņi tiks pienācīgi attīrīti un rezultātā ūdens kvalitāte Abula upē uzlabosies. Nebūs vairs tādu klizmu, kādas atgadījās agrāk," saka I. Koļegova.

 

Vides pārvaldes direktore gan uzsver, ka jaunas iekārtas nebūs brīnumtablete visām kaitēm, un atbildīgajiem dienestiem un uzņēmumiem rūpīgi jāpilda savi pienākumi un jāraugās, lai notekūdeņu piesārņojums nepārsniegtu normu. Pretējā gadījumā viss darbs un attīrīšanas iekārtās ieguldītie līdzekļi var izrādīties veltīgi.

Komentāri 3

Niks

Melders un Koļegova melo, nekas tur labāks nevar būt. Piekrītu vienīgi pēdējai rindkopai. Viss velti un skaistajai Smiltenei atkal spļāviens sejā.

pirms 12 gadiem, 2009.05.21 18:16

Nikzinis2

Visi vienmēr melo, nu nebūs tur nekas. Nekādām rindkopām pat piekrist nevar.

pirms 12 gadiem, 2009.05.21 23:51

Pats virsraksts jau visu pasaka nevajadzētu ieplūst.Bet vai tā būs? Visai dūmakaini.

pirms 12 gadiem, 2009.05.22 13:20

Smiltene