Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicinājums nopļaut piegulošās zālienu teritorijas Smiltenes pilsētā

Smiltenes novada dome aicina Smiltenes pilsētas iedzīvotājus, nekustamo īpašumu īpašniekus un apsaimniekotājus, sakopt zālājus un zālienus savos īpašumos un tiem piegulošajās teritorijās, lai šā gada Līgo svētkos Smiltene būtu skaista, tīra un pievilcīga ikvienam tās apmeklētājam.


Iekopjot un apzaļumojot pagalmu pilsētvidē, jāpievērš uzmanība tam, lai garā zāle nesagādātu neērtības pašiem, kaimiņiem un citiem pilsētas iedzīvotājiem, tādēļ lūdzam būt atsaucīgiem un saprotošiem, un piedalīties Smiltenes pilsētas ainavas veidošanā.


Atbilstoši 2012.gada 29. novembra saistošo noteikumu Nr.12/12 „Smiltenes novada teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikuma” prasībām, zālāja (biotopi, kuros augu segu veido daudzgadīgi lakstaugi un kuru pastāvēšanas nosacījums ir pļaušana un/vai ganīšana) pļaušana jāveic ne retāk kā vienu reizi gadā līdz 15.augustam, savukārt zālienam (kopts, blīvs, ilggadīgs dažādu kopā augošu zemo graudzāļu sugu zelmenis, kas apklāj augsni un kas netiek izmantots lauksaimniecībā un kam ir svarīga nozīme ainavā; tas tiek regulāri pļauts un kopts Smiltenes pilsētas un novada pagastu ciemu teritorijās) jānodrošina regulāra zāles pļaušana, uzturot to 4 – 12 cm augstumā, nepieļaujot zāles, vidējo garumu virs 15 cm.


Shematiski zīmējumi, lai skaidrāk var izprast kopjamās robežas!

Smiltene