Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apbalvo skaistāko Ziemassvētku noformējumu īpašniekus Smiltenes novadā

Noslēgusies akcija „Radīsim Ziemassvētku noskaņu Smiltenes novadā”. Balsošanai kopsummā tika izvirzīti 11 objekti, no tiem 9 pieteiktie un 2 darba grupas izvirzītie. Apvienojot iedzīvotāju un Smiltenes novada domes darba grupas balsojumu, kopvērtējumā skaistākie Ziemassvētku noskaņās noformētie objekti Smiltenes novadā ir:

Edward Dunne un Elīnas Dergačas privātmāja Meža ielā 21a, Smiltenē;

SIA “PALSA” Dispečeru ēka Variņu pagastā;

Palsmanes internātpamatskolas internāts.

Akcijas uzvarētāji tika personīgi godināti 11.janvārī un saņēma Atzinības rakstus un Smiltenes novada domes, īpaši šai akcijai veidotu, gaismas dekoru ar novada simbola - rudzupuķes motīvu. Saņemot dekoru, māju saimnieki jau apcerēja jaunā noformējuma elementa atrašanās vietu 2016.gada Ziemassvētku noformējumā.

Meža iela 21a - pirmais iespaids pārsteidzošs, uzbūra īstu Ziemassvētku vecīša namiņa ainu, ziemas noskaņu, lai gan sniega objekta apsekošanas laikā nebija it nemaz. Ideja par Ziemassvētku vecīša braukšanu no jumta ar kamanām rada oriģinalitāti noformējumā. Izgaismotā guļbūves ēka ezera tuvumā, meža ielokā rada patiesi latvisku sajūtu.

SIA “Palsa” Dispečeru ēka – gaumīgi izrotāta, Ziemassvētku noformējums redzams no visām pusēm, saskaņota kompozīcija, kura patīkami pārsteidza. 

Palsmanes internātpamatskolas audzēkņu un pedagogu kolektīvs bija parūpējies par latvisko elementu izmantošanu Ziemassvētku noformējumā un ieguldījis milzīgu darbu ēkas un apkārtnes rotāšanā, lai tas būtu baudāms kā dienā, tā naktī. Skola izcēlās ar īpašu izdomu, kas priecēja gan garāmgājējus, gan radīja noskaņu pašiem skolēniem, līdzdarbojoties noformējuma izveidē. 

Pateicības rakstus un Smiltenes novada suvenīrus par Ziemassvētku noskaņas radīšanu Smiltenes novadā saņem:

·         Eglīšu ģimene Blaumaņa ielā 14, Smiltenē;

·         Ozolu ģimene Lauku ielā 7, Smiltenē;

·         Mižu ģimene, “Vanadziņi”, Palsmanes pagastā;

·         Viļumsonu ģimene, Oktobra ielā 6, Variņu pagastā.


Smiltenes novada suvenīrus par piedalīšanos akcijā saņem Smiltenes Trīs pakalnu sākumskola, Lūšu ģimene (privātmāja Daugavas ielā 29, Smiltenē), Mūrnieku ģimene (privātmāja "Saulgrieži", Launkalnes pagasta Saltupos), Bijonu ģimene (privātmāja Blaumaņa ielā 8a, Smiltenē), Šūpulnieku ģimene (privātmāja “Silmaļi'', Brantu pagastā, Smiltenes novadā).

Priecājamies arī par inovatīviem noformējuma risinājumiem. Šogad par tādu bija parūpējušies Lauku ielas 7, Smiltenē, saimnieki, radot projekciju uz ēkas sienas, ar ziemai atbilstošām figūrām.

Paldies par uzdrīkstēšanos, par pilnveidošanos, jo aktīvākie noskaņas radītāji gadu no gada papildina noformējumus ar radošām, oriģinālām idejām, kuras ir jāredz dabā, jo fotogrāfijā nav novērtējamas. Īpašu Ziemassvētku noskaņu radījuši Upes ielas Palsmanē un Daugavas ielas Smiltenē iedzīvotāji, kur izrotāto ēku skaits ar katru gadu pieaug. Lielais skaits izrotāto īpašumu šogad mudināja izveidot elektronisku ceļvedi Smiltenes pilsētā, ar kura palīdzību gadu mijas brīvdienās pilsētu varēja apskatīt no cita skatupunkta.

Paldies veikalu īpašniekiem par skatlogu noformējumiem, ar kuriem Jūs piešķīrāt pilsētas centram svētku noskaņu un krāšņumu.

Smiltenes novada cilvēkiem ir svarīgi tas, kā izskatās īpašums gada tumšākajā laikā. Svētku sajūtu radām mēs paši, un akcijas dalībniekiem tas noteikti ir izdevies, ne tikai par prieku saviem tuviniekiem vai kolēģiem, bet arī citiem cilvēkiem, kad gaismiņas iepriecina katru cilvēku, kurš dodas garām izrotātajam īpašumam.

Paldies ikvienam, kas piedalījās vai pieteica īpašumu akcijai. Mums ir, ar ko lepoties, mums ir īpašumi, kurus apskatot, iemirdzas acis. Lai gaišums un miers visapkārt!

Smiltene