Ar nepareizi izvēlētu video nokļūst mediju un Drošības policijas uzmanībā

Svētdienas vakarā, 26. novembrī, TV3 raidījums “Nekā personīga” vēstīja, ka Smiltenes novada izglītības iestāžu direktori piedzīvojuši savdabīgu pārsteigumu no Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietnieces Aijas Cunskas, kura īsi pirms Lāčplēša dienas sasaukusi visus uz sarunu par līderību, prezentācijas materiālos izmantojot Krievijas propagandas elementus un ājūrvēdu.


Raidījums vēsta, ka seminārs “Pašnovērtējums. Laime būt pašam” 10. novembrī, kaut arī notika dienu iepriekš, 9. novembrī, izraisījis lielu neapmierinātību un skolu direktori vērsušies ar sūdzību Izglītības kvalitātes valsts dienestā. Tāpat arī sižetā minēts, ka savu uzstāšanos lektore noslēgusi ar Krievijas popmūziķu mūzikas video klipu “Dzīvot”.

Apvaicājot vairākus Smiltenes novada izglītības iestāžu vadītājus, tie “Ziemeļlatvijai” atklāj, ka neko par direktoru sūdzību Izglītības kvalitātes valsts dienestā nezina, to uzzinājuši no televīzijā redzētā, kā arī neviens pēc notikušā nav sasaucis skolu vadību uz kopīgu tikšanos, lai pārrunātu publiskajā telpā izskanējušo viedokli. Interesanti, ka video klipu seminārā nemaz nav izdevies demonstrēt, jo radušās tehniskas problēmas.

“Ziemeļlatvija” noskaidroja, ka sūdzības nav nākušas no skolu direktoriem, bet privātpersonas.

Laikraksta “Ziemeļlatvija” piektdienas, 1. decembra, numurā lasiet, ko par skandālu saka pati Aija Cunska, cik pretrunīgi semināru vērtē Smiltenes novada izglītības iestāžu direktori un citas iesaistītās personas.

20171127-0845-vraa.jpg

Raksts sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu par valsts budžeta līdzekļiem.

Smiltene