Arī kredīti ietekmē tarifu kāpumu Smiltenē

Iespējams, jau šīs nedēļas nogalē Smiltenē ieradīsies valsts komisija, lai pieņemtu ekspluatācijā pilsētā izbūvētos ūdensvada un kanalizācijas tīklus Daugavas, Raiņa un Dakteru ielā. Tas ir pirmais objekts, kuru Smiltenē pabeigs Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētajā projektā "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos".

Lai tiktu pie laba dzeramā ūdens, vairāk jāmaksā jau tagad

Projektu līdzfinansē arī Smiltenes pilsētas pašvaldības uzņēmums "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" (NKUP)."Mūsu uzņēmuma līdzfinansējums šī projekta realizēšanai ir 700 tūkstoši eiro, ieskaitot pamatsummu un procentus," informē SIA "NKUP" valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis.Tas ir viens no iemesliem, kāpēc NKUP no šā gada 1. janvāra Smiltenē palielināja tarifus par ūdeni un kanalizāciju. Uzņēmuma vadība skaidro, ka ieguvums iedzīvotājiem būs kvalitatīvs dzeramais ūdens, jauni pieslēgumi centralizētajiem ūdensvada un kanalizācijas tīkliem un mūsdienu prasībām atbilstošas pilsētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas.

 

Gaidāmi jauni satiksmes ierobežojumi Jaunu dzeramā ūdens atdzelžošanas staciju ūdenssaimniecības attīstības projekta īstenotāji sola jau šogad. Piektdien Smiltenē ar NKUP vadību tikās stacijas projektētāji. "Notiek projekta izpēte, lai jau pavasarī varētu sākt nopietnus būvdarbus. Tad gan būs jārēķinās ar ceļu satiksmes daļējiem ierobežojumiem, jo pa Atmodas ielu no Jaunās ielas līdz Raiņa ielai vilks jaunu ūdensvadu un kanalizāciju," brīdina R. Melderis. Tuvējo māju iedzīvotājiem posmā no Jaunās ielas līdz Lejas ielai beidzot būs iespēja pieslēgt savus mājokļus kanalizācijas tīkliem, kuru šajā Atmodas ielas posmā nav.Būvdarbi sākušies arī Smiltenes pilsētas notekūdeņu bioloģiskajās attīrīšanas iekārtās Smiltenes pagasta Brutuļos. Firmas "Water - Preseko - Eko" strādnieki rekonstruē administrācijas ēku. Uzsākta arī jauno attīrīšanas iekārtu būve. Objektu plānots pabeigt šogad oktobrī.

 

Saprot, bet nepriecājasKaut arī apvaicātie cilvēki saprot ūdenssaimniecības attīstības projektu nozīmi pilsētai, par ūdens un kanalizācijas tarifu kāpumu viņi nepriecājas. "Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka šo kāpumu NKUP vadība motivē ar inflācijas līmeni valstī, resursu sadārdzinājumu, minimālo darba algu kāpumu un faktu, ka Smiltenē samazinājies ūdens patēriņš saistībā ar skaitītāju uzstādīšanu. "Tas nozīmē, ja jūs gribēsit taupīt, tiksiet sodīti, ja gribēsit uzlabot dzīves līmeni, - rūgti maldīsities," spriež smiltenietis Ziedonis Kubuliņš.

Skaidrojumu sola namu pārvaldēZ. Kubuliņu interesē, kāds un kur konkrēti bijis resursu sadārdzinājums NKUP. "Arī par apsaimniekošanu mazliet jāpadomā, kur rodas zudumi. Un vai izdarītie darbi ūdensapgādes sistēmā nepiesaistīja nevienu pakalpojumu ņēmēju? Tādējādi taču var kompensēt taupīšanu," rosina smiltenietis. "Ja cilvēkiem interesē šādi jautājumi, lai viņi vēršas namu pārvaldē. Objektīvi visu paskaidrosim, parādīsim Vidzemes sabiedrisko pakalpojumu regulatoram iesniegtos aprēķinus. Bija arī tarifu sabiedriskā apspriešana, uz kuru varēja ierasties ikviens interesents, uzdot jautājumus un iegūt informāciju," aicina R. Melderis.

Smiltene