Arī mākslas darbiem jāļauj izaugt 1

"Ar mākslas darbiem ir gluži tāpat kā bērniem - tie jālaiž dzīvē, jāļauj kļūt patstāvīgiem un neatkarīgiem," tā par saviem darbiem saka tekstilmāksliniece Linda Ziediņa.

Bērnībā lūdza mammai uzzīmēt,

bet tagad darbi aplūkojami izstādē

Valentīndienas pēcpusdienā Smiltenes tehnikuma bibliotēkā tika atklāta Lindas Ziediņas personālizstāde, uz kuru bija ieradušies mākslinieces tuvākie cilvēki."Mēs tikāmies ar Lindu vienā pagasta sēdē, kur uzzināju par viņas nodarbošanos, un tad radās ideja par izstādi," saka tehnikuma bibliotēkas vadītāja Ārija Māliņa.A. Māliņai mākslinieces darbi ļoti patīk, īpaši vienradzis. Tas bibliotēkas vadītājas izpratnē ir kaut kas fantastisks.Stāsts par vienradžiem ir īpašs, jo māksliniece kādā vakarā laternas izgaismotajā laukumiņā redzējusi aizskrienam baltu zirdziņu. "Iespējams, tas bija kaut kas sirreāls, jo pēc kāda laika apjautu, ka redzētais ir suns, nevis mazs zirgs. Tomēr šī ideja piedzima, īstenojās un dzīvo tikai manā interpretācijā," saka māksliniece.Vienu no L. Ziediņas vienradžu darbu ir iegādājusies arī Vaira Vīķe - Freiberga. "Pavisam nejauši, ieslēdzot radio, dzirdēju, ka prezidente šo darbu bija uzdāvinājusi Cēsu pilsētai astoņsimtgades jubilejā," stāsta māksliniece.Tekstilmākslinieces Lindas Ziediņas personālizstāde Smiltenes tehnikuma bibliotēkā būs aplūkojama vēl divus mēnešus.

Komentāri 1

Arija

Man ļoti žēl, ka trīs dienas nebija iespējams iekļūt Ziemeļlatvijas portālā.
Gribēju vismaz šeit, raksta autores vietā, atvainoties izstādes autorei - tekstilmāksliniecei Lindai Ziediņai.
Aicinot uz mākslinieces izstādes atvēršanu preses pārstāvi, cerēju, ka, ar avīzes starpniecību, Lindas bijušie skolotāji, draugi, paziņas, visi Ziemeļlatvijas lasītāji uzzinās kādi talanti ir tepat mums blakus.
Izlasot rakstu, neieraugu praktiski nevienu būtisku teikumu par izstādes autori. Tā vietā, lai uzrakstītu, ka Linda Ziediņa ir smilteniete, beigusi Smiltenes 2. astoņgadīgo skolu (tagadējo Centra vidusskolu) un Smiltenes ģimnāziju. Viņai ir Mākslas Akadēmijas bakalaura grāds tekstilmākslā un humanitārās mākslas zinātnes maģistres grāds. Ka Linda ar lielu pateicību atceras savus bijušos skolotājus - Aldi Štelcu, Pēteri Postažu, Aiju Baumani, Kasparu Zariņu u, c. Linda mācās arī pašlaik. Šoreiz LLU maģistratūrā - hipoloģiju, jo Lindas lielā mīlestība ir zirgi. Vēl par Lindu būtu daudz, daudz ko rakstīt.
Tā vietā žurnāliste pārstāsta pilnīgi nesvarīgas lietas. Kur, kas, kad, ko.... ieraudzīja...
Vēlreiz atvainojos lasītājiem un māksliniecei.
Aicinu interesentus izmantot izdevību un iepazīties ar Lindas Ziediņas darbiem.
Smiltenes tehnikuma bibliotēkas vadītāja - Ārija Māliņa

pirms 13 gadiem, 2008.02.20 16:05

Smiltene