Arī Smiltenei izredzes tikt pie “Covid-19” analīžu punkta

Beidzot  ir uzsākts risināt jautājumu par “Covid-19” analīžu paņemšanas punkta izveidi Smiltenē, uz kura nepieciešamību pilsētā  norāda gan iedzīvotāji, gan arī pašvaldība.

Saņemot par to informāciju no “Ziemeļlatvijas”, par šādu punktu izveidi atbildīgais Nacionālais veselības dienests (NVD), konkrēti šās iestādes Vidzemes nodaļas vadītāja Sigita Alhimoviča uzrunājusi Smiltenes novada pašvaldības kapitālsabiedrības “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” valdes locekli Didzi Lūkinu ar lūgumu rast iespēju nodrošināt telpas “Covid-19” analīžu paņemšanas punktam.

Ja piedāvātās telpas atbildīs prasībām, tad tuvākajā laikā tur “Covid-19” analīzes sāks ņemt “NMS Laboratorija”.

To, kādas problēmas cilvēkiem rodas, ja pilsētā nav "Covid-19“ analīžu punkta savā viedoklī uzskatāmi pauž smiltenietis Jānis Albertiņš. “Vai nav apbrīnojami, ka Smiltenē nav “Covid -19” analīžu nodošanas punkta? Pēc apvienošanās novads kļuvis visai iespaidīgs, un pati Smiltene arī nav maza (5300 cilvēku, kas ir vairāk, nekā Valkā, kur ir divi “Covid-19” analīžu paņemšanas punkti). Bet analīžu nodošanas punktu kartē –  izteikts “caurums”. Tajā pat laikā mums ir laboratorija, kura sniedz “Covid-19” analīžu vākšanas pakalpojumus visur kur citur, tikai ne Smiltenē. Secinājumi: 1. “Covid-19” analīzes nav bezmaksas, pat tad, ja dzīvo pilsētā, – no Smiltenes jāmēro ceļš vai nu uz Valmieru, vai Cēsīm, vai Valku. 2. Ko iesākt cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par “Covid-19”, bet sava transporta(kā jau pilsētniekiem, nevis lauciniekiem)? Sēsties autobusā?” retoriski taujā Jānis Albertiņš.

NVD Vidzemes nodaļa atrodas Smiltenē, taču no “Ziemeļlatvijas” saņemtais  Jāņa Albertiņa komentārs ir pirmais ierosinājums Smiltenē izveidot “Covid-19” analīžu paņemšanas punktu, ko saņēmis NVD.  Ne  pašvaldība, ne iedzīvotāji NVD Vidzemes nodaļā (tā atrodas Smiltenē) ar šādu priekšlikumu agrāk nav vērsušies, taču, ja būtu noticis, jautājums būtu viennozīmīgi atrisināts, uzsver Sigita Alhimoviča.

Izrādās, Smiltenes novada dome šajā jautājumā sazinājusies ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), taču “Covid-19” analīžu punktu atvēršana nav SPKC kompetencē.

 “Mēs nezinājām, ka mums jāsazinās ar NVD, jo visos informācijas avotos  mums skaidri ir norādīts, ka SPKC ir koordinators šīs pandēmijas apkarošanai,” skaidro Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš.

Kāpēc notikusi kļūme komunikācijā un kāda situācija šobrīd ar “Covid-19” izplatību ir Smiltenes novadā, lasiet laikraksta “Ziemeļlatvija” otrdienas, 2. februāra. numurā.

Smiltene