Arī šogad norisināsies labdarības pasākums “Balta, balta mana sirds”

Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, 1. jūnijā, norisināsies ikgadējais labdarības akcijas “Balta, balta mana sirds” pasākums. Ģimenes ir mīļi gaidītas apmeklēt dažnedažādās aktivitātes bērnu rotaļu laukumā, kā arī izrādi “Kā kļūt par supervaroni?!”.

Labdarības akcijas “Balta, balta mana sirds” mērķis ir vākt līdzekļus Smiltenes novada bērniem ar veselības problēmām. Saziedotie līdzekļi tiek ieskaitīti speciālā labdarības kontā, un, vēršoties Smiltenes novada domes Sociālajā dienestā, ir pieejami vecākiem pēkšņas bērna saslimšanas, slimības saasinājuma gadījumā vai ikdienas nepieciešamību nodrošināšanai. Ziedojumu kastītes gada garumā bija izvietotas dažādos pasākumos, piemēram, Bērnu rīts, vokālā ansambļa “Prieks, kur Tu rodies?!” jubilejas koncertā un citos. Labdarības akcija, kā ik gadu, noslēgsies ar krāsainiem svētkiem visai ģimenei.  

Arī šogad neiztikt bez labdarības tirdziņa! Esiet mīļi aicināti uz andeli “Labas lietas, lētas lietas – nāciet un pērciet!”, kurā varēs iegādāties dažādus roku darinājumus. Ienākumi tiks ziedoti labdarības akcijai “Balta, balta mana sirds”. 

Gaidāmas arī dažādas radoši – izzinošas darbnīcas. Būs iespējams izmēģināt dažādas ar aušanu un citiem rokdarbiem saistītas tehnikas kopā ar Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” lielajām un mazajām dalībniecēm. Kopā ar Smiltenes novada bibliotēkas kolektīvu lieli un mazi varēs asināt prātu, meklējot tikumus latviešu tautasdziesmās, bet izpausties radoši varēs kopā ar mākslinieku – grafiķi, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu Sandi Mūrnieku. Būs iespējams iemēģināt roku “stencil” tehnikā jeb attēla veidošanā, izmantojot krāsas aerosolu un trafaretu. Būs arī iespēja izzināt Smiltenes novada Pašvaldības policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbu un aprīkojumu.

Smiltenes Tehnikuma skolotāji un audzēkņi aicinās piedalīties radošajā meistardarbnīcā “Ne vien gardi, bet veselīgi”, ļaujot iepazīt gastronomijas pasauli, pārtikas produktus gan fiziski aptaustot un izpētot, gan tos nogaršojot un salīdzinot. Būs iespējams pagatavot garšīgus un veselīgus našķus – “smūtijus”, salātus un citus. Meistardarbnīcu organizē Smiltenes novada domes Sociālais dienests projekta “Pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai Smiltenes novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/052) ietvaros. 

Aizraujošajā zinātnes pasaulē varēs doties kopā ar “Aspired Interactives”:

“Izgatavo savu fleberi” – dalībnieki varēs iejusties superaģentu laborantu lomā un veidot savu Flaberi, kā populārajā bērnu filmā. Flaberis, ko bērni izveido, ir īpatnējas konsistences, mīksts veidojums dažādās krāsās. Bieži vien tiek dēvēts par “gudro plastilīnu”. To var ņemt rokās, dažādi staipīt un mīcīt. Darbnīca piemērota bērniem no 5 gadu vecuma.

“Kosmiskā raķete” – pirmajā daļā dalībnieki pēc noteikta parauga izgatavo raķeti, piešķirot savu unikālu dizainu. Otrajā daļā, izmantojot īpašu ierīci un gaisa plūsmas principu, raķetes tiks šautas gaisā. Darbnīca piemērota gan bērniem, gan jauniešiem.

“Augļu labirints” – lielformāta grīdas spēle, kuras misija ir rosināt interesi par tehniskajām nozarēm. Spēlētāja uzdevums – ar pēc iespējas mazāku darbību skaitu savākt pēc iespējas vairāk laukumā izvietoto augļu. Spēles gaitā spēlētājiem jāizveido algoritmi vienkārša lineārā uzdevuma risināšanai, jāplāno darbību secība, jāprognozē rezultāts un jāpārbauda izpildes iespējamība ar plānotajiem algoritmiem. Varbūt izklausās sarežģīti, bet patiesībā – aizraujoši!

Plkst. 15:00 izskanēs sirsnīgs koncerts “No sirds uz sirdi” ar Smiltenes novada bērnu vokālo ansambļu piedalīšanos. Koncertā dzirdēsiet: ansambli “Šurumburums” (skolotāja - Eva Uldriķe), “Mazā varavīksne” (skolotāja - Arta Egle) un “Blēņas” (skolotāja – Signe Baltere). Plkst. 16:00 lieli un mazi ir mīļi aicināti izbaudīt lielo burbuļu brīnumaino pasauli kopā ar “Mārtiņa burbuļi”. Gaidāmi gan burbuļošanas paraugdemonstrējumi, gan iespēja pašiem pūst milzu burbuļus.

Dienas noslēgumā, plkst. 18:00 Smiltenes pilsētas Kultūras centrā būs skatāma radošās apvienības “Teātris un ES” izrāde visai ģimenei “Kā kļūt par supervaroni?!”. Režisors - Armands Ekštets. Ieeja – par ziedojumiem labdarības akcijai “Balta, balta mana sirds”. Pēc izrādes tiks paziņoti akcijas rezultāti. 

Mūsu vidū dzīvo mazas sirsniņas, kurām ir nepieciešama mūsu palīdzība un atbalsts. Pašdarināts darbiņš labdarības tirdziņam, ziedojums un neviltots smaids-mazās lietas, kas kādām ir ļoti svarīgas. Atvērsim savas baltās, baltās sirdis, lai palīdzētu Smiltenes novada bērniem ar veselības problēmām!


Smiltene