Atgriežamies pie publicētā: Reālā situācija esot jaunums 2

Laikraksta "Ziemeļlatvija" 11. jūnija numurā publicēts raksts "Kur palikt nedzirdīgam pensionāram?", kurā meklējām atbildes uz kādas lasītājas iesūtīto vēstuli. Šodien publicējam Latvijas Nedzirdīgo savienības prezidenta Arnolda Pavlina sniegto problēmas skaidrojumu, ko saņēmām jau pēc avīzes nosūtīšanas iespiešanai.

'

Pēc A. Pavlina sniegtās informācijas iznāk, ka viņš par savienības biedra Antona Spakoviča likteni nav zinājis. "Es neko nezinu, kur tagad ir tas cilvēks?" Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) prezidents jautā "Ziemeļlatvijai".

 

 

Pēc skaidrojuma, ka dzirdes invalīds A. Spakovičs patlaban mitinās pie savas māsas Vijciemā, A. Pavlins radušos situāciju sauc par interesantu. "Kā jūs domājat, tas nav pašvaldības pirmais pienākums sarūpēt šim vīrietim jaunu dzīvesvietu? Māja Smiltenē, Dakteru ielā 2, piederēja pašvaldībai. Tātad, tai arī būtu lietas jākārto.

 

 

Tas ir pašvaldības svētākais pienākums. Vienmēr Smiltenes domes politika bijusi pilnīgi aplama. Šī cilvēka problēma ir viens no piemēriem, kas apliecina manu domu. Bez šī nedzirdīgā droši ir vēl cilvēki, kuriem radušās tādas problēmas," viedokli pauž LNS prezidents.

 

Viņš vēlreiz "Ziemeļlatvijai" uzsver, ka Smiltenes domei esot nepareiza politika. "Tad, kad viņiem atbrīvojas dzīvokļi, tādi gadījumi notiek, dome tos nepatur pašvaldības īpašumā, bet cenšas pārdot. Līdz ar to radusies šāda situācija. Tad, kad ir nepieciešams, viņiem vairs nav tiem cilvēkiem ko piedāvāt. Tas nav vienīgais gadījums," saka A. Pavlins.

 

Publikācijā "Kur palikt nedzirdīgam pensionāram?" rakstījām, ka LNS pirms kāda laika "Ziemeļlatvijā" ievietoja sludinājumu - pārdod mājas Smiltenē. Zinām, ka agrāk nedzirdīgajiem bija iespēja īrēt istabiņas šajās mājās. Vai tad savienībai nav iespējams palīdzēt savam biedram, kurš tagad jūtas nevajadzīgs šajā pasaulē?

 

 

"Par konkrēto cilvēku, viņam vajadzētu sazināties ar mums. Nesolu, ka varēsim palīdzēt, bet mēģināsim. Es vienkārši nezināju par šo situāciju, ka viņam nebija kur palikt. Jā, tajās mājās istabas ir īrējuši. Varbūt mums izdosies palīdzēt. Bet tā nav pareiza situācija, ka sabiedriskā organizācija labo nepareizo politiku. Tā nedrīkst būt sistēma, tas būtu pilnīgi aplami. Būtu jābūt otrādi. Pašvaldība ir vainīga un tai jāmaina sava politika. Izmet uz ielas cilvēku, bet sabiedriskā organizācija glābj," tā vīrietis.

 

"Ziemeļlatvija" A. Pavlina ziņu nodeva dzirdes invalīda māsai Vairai Beikmanei. Jau tajā pašā dienā pensionārei izdevās sazvanīt LNS prezidentu. "Viņš piedāvāja brālim iespēju īrēt istabiņu vienā no tām mājām, kurā jau dzīvo kādi pieci vai seši cilvēki. Nezinu, vai Antons būs spējīgs samaksāt īri, jo tur diezgan dārgi iznākot. Nepateica tieši, cik jāmaksā. It kā jau dzīvot varētu.

 

 

Pavlins sacīja, ka brālim jāaizbrauc uz Smilteni un jāpaskatās. Citu neko nevarot piedāvāt," atklāj V. Beikmane. Viņa arī pastāstīja, ka visdrīzāk jau nākamajā nedēļā Antons dosies uz Smilteni, lai apskatītu, iespējams, savu nākamo dzīvesvietu.

Komentāri 2

jautājums

Kāpēc gan LNS vadonis izvairās no būtiskākā-kāpēc pārdošanā speciāli nedzirdīgajiem celtās līvānu mājas Gaujas ielā?!Kāpēc tās ir tik sliktā stāvoklī,kāpēc LNS tās nav apsaimniekojusi kā nākas?!Sanāk,ka pats negrib atbildēt ne par ko,toties vainīgi tikai un vienīgi citi.Iesaku žurnālistiem neatstāt novārtā šo māju pārdošanas lietu.Derīgi būtu papētīt LNS darbību ar īpašumiem ne tikai Smiltenē.

pirms 12 gadiem, 2009.06.14 14:28

Pīlādzis

Vispirms noliek Domi, tad ir cerība, ka varbūt dabūs istabiņu. Tad sākas nākošā problēma, proti, nevarēs samaksāt. Vai tik te nevelk uz to, ka pilsētai vēl arī vajadzētu apmaksāt īri? Bezkaunības kalngals. Tad jau jebkurš var iet uz domi ar pretenzijām, ka nedod dzīvokli. Nav vairs Padomju laiki, kad visu nodrošināja valsts.

pirms 12 gadiem, 2009.06.15 19:23

Smiltene