Atkritumu apsaimniekotāji atzīmē gadadienas

Žurnālisti tiekas Daibē

Īsi pirms valsts svētkiem SIA "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija" atzīmēja savu desmito pastāvēšanas gadadienu, bet cieto sadzīves atkritumu noglabāšanas poligons "Daibe" - četru gadu pastāvēšanas jubileju.

 

SIA "ZAAO" dibināta 1998. gada novembrī. Organizācijas dibinātājas ir Cēsu, Limbažu, Valkas un Valmieras rajonu pašvaldības, bet dalībnieces - 81 Ziemeļvidzemes reģiona pašvaldība.

 

Par godu šiem svētkiem SIA "ZAAO" vadība aicināja Vidzemes reģiona žurnālistus uz poligonu "Daibe", lai informētu par aktualitātēm un apskatītu sadzīves atkritumu šķirošanas un noglabāšanas procesu.

 

Tuvojoties ziemas sezonai, automašīnām jānomaina riepas, tāpēc daudziem problēmas sagādā nolietojušos riepu uzglabāšana. Līdz šim to nodošana bija maksas pakalpojums, bet šoruden ZAAO fiziskām personām piedāvā Cēsīs un Valmierā auto riepas nodot bez maksas. No šodienas līdz 20. decembrim EKO laukumos Valmierā, Cempu ielā 10, un Cēsīs, Lapsu ielā 19, būs novietoti konteineri, kuros iedzīvotāji nolietotās auto riepas varēs atstāt.

 

Diemžēl šis pakalpojums vēl nav pieejams Valkas rajonā, bet ZAAO vadība sola nākotnē šādu akciju rīkot arī pārējā teritorijā, kurā atkritumus apsaimnieko šī organizācija.

 

No 2004. gada 1. decembra poligons Daibē ir Valkas, Cēsu, Valmieras un Limbažu rajona cieto sadzīves atkritumu apstrādes un noglabāšanas vieta. Žurnālistiem bija iespēja apskatīties infiltrāta apsaimniekošanu.

 

 

Tie ir visi nokrišņi, kas izsūcas cauri noglabāto atkritumu slānim. Atšķirībā no atkritumu izgāztuves, poligonā "Daibe" nokrišņi nenonāk augsnē un grutsūdeņos, bet tiek savākti un uzkrāti šim nolūkam paredzētā baseinā, no kura tie tālāk nonāk infiltrāta attīrīšanas iekārtā. Tā nodrošina piesārņotā ūdens attīrīšanu līdz destilēta ūdens līmenim.

 

 

Piesārņojums, kas atdalīts no infiltrāta, tiek atgriezts atpakaļ atkritumu krātuvē. Reversās osmozes tipa infiltrāta attīrīšanas iekārta iegādāta Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Sadzīves atkritumu apsaimniekošana Ziemeļvidzemes reģionā, II kārta" ietvaros.

Smiltene