Atmodas ielā atsāks celt ūdens staciju un labos bedres 7

Pēc gandrīz mēnesi ilga klusuma drīz sāksies celtniecības un iekārtu montāžas darbi dzeramā ūdens atdzelžošanas stacijas jaunbūvē Smiltenē, Atmodas ielā.

"Ziemeļlatvija" uzklausīja lasītāju lūgumu noskaidrot, cik ilgi vēl Smiltenē jāgaida kvalitatīvs ūdens un vai jau tagad par to nav jāmaksā dārgāk.

Dzeramā ūdens sagatavošanas iekārtu izbūvi Smiltenē projektā "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos" bija plānots pabeigt līdz šā gada 30. aprīlim.

Darbu veicējas Rīgas firmas "JS & J Ūdensmeistars" valdes priekšsēdētājs Jānis Sirmais informē, ka tagad termiņš tiek precizēts sarunās ar Vides ministriju, bet piebilst, ka līdz vasarai darbiem jābūt padarītiem.

"Tehnoloģiskās iekārtas objektam jau ir piegādātas, taču radās aizķeršanās ar atsevišķu specifisku detaļu piegādi. Tāpēc arī uztaisījām pauzi," saka J. Sirmais. Viņš cer, ka jau nākamajā nedēļā trūkstošie materiāli tiks saņemti, un tad varēs sākt iekārtu montāžu. No celtniecības darbiem vēl atlikusi jumta siltināšana un iekšējās apdares pabeigšana.

Pašvaldības uzņēmuma "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis informē, ka ūdens tarifi Smiltenē mainīsies tad, kad tiks nodota ekspluatācijā atdzelžošanas stacija un attīrīšanas iekārtas Brutuļos. "Jaunajām iekārtām palielināsies elektroenerģijas patēriņš, kā arī uzņēmumam nāksies atmaksāt kredītu," skaidro R. Melderis. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

Tikpat ļoti, cik kvalitatīvu dzeramo ūdeni, smiltenieši gaida brīdi, kad beidzot varēs braukt pa Atmodas ielu, nebaidoties salauzt automašīnu. Dažviet segumā izveidojušās pamatīgas bedres. Vienā tranzītielas posmā asfalts ir frēzēts saistībā ar gaidāmo pašvaldības projektu par lietus ūdens kanalizācijas izbūvi, un brauktuvi atdala plaisa, ko līdz ziemai nepaguva salabot.

Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis informē, ka pēc pašvaldības pasūtījuma "Smiltenes ceļu rajona" strādnieki bedres Atmodas ielā labos nākamajā nedēļā, aizpildot tās ar auksto asfaltu, ja vien nesnigs vai nelīs.

"Tas gan būs pagaidu variants, jo gada otrajā pusē plānots uzsākt Atmodas ielas komplekso rekonstrukciju, nomainot brauktuves pamatni līdzīgi, kā Daugavas ielā. Līdz tam firmai "JS & J Ūdensmeistars" jāpabeidz lietus ūdens kanalizācijas izbūve Atmodas ielas posmā no Lejas līdz Dakteru ielai," saka U. Rudzītis.

Pašvaldība aicina šoferus tikmēr paciesties un vieglajām mašīnām izmantot braukšanai virzienā uz Vidzemes šoseju Dārza ielu, kā arī Atmodas ielā ievērot ceļazīmi par ātruma ierobežojumu līdz 30 kilometriem stundā.

Komentāri 7

ješka

Pagaidu asfaltu jau rudenī nevar likt, ekonomiskāk ir to likt nedēļu pirms rakšanas.

pirms 12 gadiem, 2009.03.22 08:55

vietējais

Kur gan rudenī bija Smiltenes dome(pasūtītājs),kas neredzēja vai negribēja redzēt ,ka firma "'Ūdensmeistars"' neprata,nemācēja vai negribēja normāli(protams pagaidu variantā) salabot Atmodas ielu (Atmodas un Blaumaņu ielas krustojums).Lai tik man neviens nemēģina iestāstīt ,ka rudenī to nevarēja normāli sakārtot.Vajadzīga bija tikai griba un vēlme to izdarīt.Protams, ka tagad cietēji ir smiltenieši.Rīgas firmai jau protams galva nesāp.Galva sāp tiem autobraucējiem, kas ikdienā brauc pa šo vietu.Vaina ir attieksmē pret darba kultūru,pret vienkāršo cilvēku.Cienījamais pasūtītāj (Smiltenes dome), ko jūs par to visu domājat?

pirms 12 gadiem, 2009.03.22 13:15

smiltenietis

Kāda dome tāds ceļš! Daugavas iela jau netika pabeigta , bedres kā bij tā bij . Un to posmiņu pēc gada varēs lāpīt "ūdensmeistars " atkal , ! Žēl ka pilsētas naudas turētājiem rūp tikai sava pakaļa!

pirms 12 gadiem, 2009.03.23 09:31

Es

Daugavas ielā Ūdensmeistara liktais bruģis birst kopā. Nekur pilsētā nav! Kur ir garantijas laiks - vai tas tagad būs jālabo pilsētai!?

pirms 12 gadiem, 2009.03.23 11:23

Erny

Bruģis birst kopā tapēc ka tiek kaisita sals, jo sals ir ipasi nalabveligs betona izstradajumiem!!!!

pirms 12 gadiem, 2009.03.24 07:30

Es

Runa jau ir par bruģa kvalitāti - tās vienkārši nav. No ielikšanas ir pagājis tikai gads! Cik pilsētas centrā kaisa sāli un tīra sniegu, bet bruģis turas gadiem!

pirms 12 gadiem, 2009.03.24 21:56

Pirms liek bruģi apmācat sētniekus kā tas kopjams. Kopumā Smiltenes mazās ielas nav kaisītas un tīrītas vispār.Laikam ekonomē.

pirms 12 gadiem, 2009.03.25 18:29

Smiltene