Attīrīšanas iekārtas nespēj “aprīt” Smiltenes lietus ūdeņus

Šodien Smiltenē no rīta lija, bet vēlāk uzspīdēja saule un kausēja sniegu. Rezultātā Brutuļu notekūdeņu attīrīšanas iekārtas nespēja aprīt visus pilsētas lietus ūdeņus.

 

Šodien garāmbraucēji pamanīja, ka applūdusi pilsētas kanalizācijas aka autoceļa Smiltene - Strenči malā pie divstāvu mājas Smiltenes pagasta Brutuļos. No akas izplūstošais ūdens jau bija izveidojis pamatīgu lāmu ceļa malā un plūda pāri šosejai Brutuļu dzirnavu ezerā.

 

Par notikušo portāls ziemellatvija.lv informēja Smiltenes pilsētas pašvaldības uzņēmuma "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" (NKUP) valdes priekšsēdētāju Raiti Melderi.

 

R. Melderis mierina, ka ezerā ieplūst nevis pilsētas kanalizācija, bet gan lietus ūdeņi. NKUP speciālisti drošības labad jau paņēmuši lietu ūdeņu paraugus analīzēm.

 

"Brutuļu attīrīšanas iekārtas šodien nespēj paņemt pretī visus pilsētas lietus ūdeņus, kas nonākuši kanalizācijas sistēmā. Iekārtu projektētā jauda ir aptuveni divi tūkstoši kubikmetru notekūdeņu, bet šobrīd tām jau jātiek galā ar vismaz četriem tūkstošiem kubikmetru," skaidro R. Melderis.

 

Viņš stāsta, ka ko tādu pieredzējis tikai trešo reizi 15 gadu laikā, kopš strādā namu pārvaldē.Šobrīd ap pulksten 17.00 situācija ir normalizējusies.

Smiltene