Avārijā vaino slideno ceļu 8

Mājupceļš no Smiltenes uz Valku sestdien, 11. decembrī, izvērtās ļoti nepatīkams valcēnietim Raimondam. Viņa vadītā automašīna "Audi 100", kurā atradās četri pasažieri, tai skaitā divi pusaudži, ap pulksten 20 avarēja uz autoceļa Smiltene - Valka (pagriezienā netālu no pieturas "Vetklīnika") un ieslīdēja grāvī.

Par ceļu satiksmes negadījuma iemeslu Raimonds (savu uzvārdu viņš nevēlējās atklāt, - redakcijas piezīme) uzskata, viņaprāt, slideno, nekaisīto brauktuvi.

Tam nepiekrīt ne šā valsts nozīmes reģionālā ceļa apsaimniekotāja, akciju sabiedrības "Latvijas autoceļu uzturētājs" Smiltenes ceļu rajona direktors Guntis Beļickis, ne a/s "Latvijas valsts ceļi" Smiltenes nodaļas vadītājs Juris Jansons.

J. Jansons skaidro, ka 11. decembrī ceļš Smiltene - Valka tika tīrīts no pulksten 6 līdz 7 rītā, bet kaisīts - no pulksten 10. līdz 11. "Es pats sestdien pa šo ceļu ap pulksten 16 braucu uz Vijciemu un ap pulksten 18 - atpakaļ uz Smilteni.

Ceļš bija tīrīts atbilstoši tā uzturēšanas B klasei," uzskata J. Jansons. Ceļinieki atgādina autovadītājiem ziemā izvēlēties pareizu braukšanas ātrumu, it īpaši līkumos, jo laika apstākļi dienā, piemēram, sniegputenī mainās strauji. Piemēram, tikai 14. decembrī vien Vidzemes reģionā policija reģistrēja deviņus ceļa satiksmes negadījumus, tai skaitā avārijas, kur nebija izvēlēts drošs braukšanas ātrums.

Raimonds tomēr paliek pie savas pārliecības, ka minētais ceļa posms bija slidens, un brīdina citus autovadītājus braukt uzmanīgi.

"Mašīna uz ceļa apgriezās par 180 grādiem, ieslīdēja grāvī ceļa pretējā pusē, un pret koku tika sadauzītas abas durvis mašīnas labajā pusē. Kad atsāku braukt, labās puses pakaļējā riepa pēc pāris kilometriem izlaida gaisu, iespējams, tika sabojāta, mašīnai ieslīdot grāvī," notikušo atceras vīrietis. Viņš pateicas visiem atsaucīgajiem garāmbraucējiem, kuri palīdzēja mašīnu izvilkt no grāvja, bet vēlāk - aizdot instrumentus riepas nomaiņai.

Savas pretenzijas par ceļa Smiltene - Valka uzturēšanu Raimonds pa tālruni izteicis J. Jansonam, taču rakstisku sūdzību a/s "Latvijas valsts ceļi" viņš neiesniegs. "Man nav tādu līdzekļu, lai tiesātos," skaidro vīrietis.

Komentāri 8

zzs

Tagad modē atbildīgām amatpersonām noliegt visu pat acīm redzamo. Nožēlojami.

pirms 9 gadiem, 2010.12.16 12:44

fui meļiem!

Es pat uz to pusi nebraucu,jo zinu ka ceļš nav braucams!

pirms 9 gadiem, 2010.12.16 12:52

vai vai

Pareizais braukšanas ātrums ir 40km/h??????

pirms 9 gadiem, 2010.12.16 12:53

zinātājs

Nevajag vainot slideno ceļu, bet gan pašam sevi. Nav savarīgi kāds ir ceļš, vadītājam jāizvēlas ir atbilstoš braukšanas ātrums, kā ne kā ziema taču. Turklāt vajag ceļu satiksmes noteikumus palasīt -
112. punkts. Transportlīdzekļa vadītājam jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz noteiktos ierobežojumus, ņemot vērā ceļu satiksmes intensitāti, transportlīdzekļa un kravas īpatnības un stāvokli, kā arī ceļa un meteoroloģiskos apstākļus (īpaši redzamību braukšanas virzienā).

Par ceļu tīrīšanu - B klases ceļus ir jānotīra 6 stundu laikā pēc tam kad ir beidzis snigt. Turklāt mainīgos laika apstākļos vienalga ir pieļaujama 8 cm bieza sniega kārta.

Visu informāciju par to kādiem ceļiem ir jābūt atradu bukletā Statoil degvielas uzpildes stacijā.

pirms 9 gadiem, 2010.12.16 14:22

zinātājam

Tu arī brauc pēc grāmatas un priecājies ka zini 112.punktu?Tas kāds ceļš laikam tiešām tev nav svarīgi,bet citiem ir ,jo nodokļus maksājam un nejau mazus ,tā ka lai tīra vien kā pienākas nevis pa ķešām krāmē!

pirms 9 gadiem, 2010.12.16 15:43

dzenis

Pareizais braukšanas ātrums var būt arī 20-30 km/h. Ir jābrauc ar apdomu, nevis ja maksimālais ir atļauts 90 tad arī uz tādu jāmauc vienalga kāds laiks :) Un pateikšu vēl tā-ja šajos laika apstākļos kāds uzdrīkstas slidenu ceļu vainot tam vispār jāatņem tiesības jo nejēdz braukt. Pamatojums-šobrīd ir taisns/bezrisu ceļš un tādā saslīdēt jau ir jāmāk. Būtu ceļš ar risām un tad vēl sniediņš pa virsi tā lai neredz kā risas īsti iet-tad jā-tad neko nevar teikt, pat prātīgs un pieredze'jis šoferis var ieskriet grāvī. Bet atvainojiet nešobrīd. Tam puika vēl braukt ir jāpamācās.

pirms 9 gadiem, 2010.12.16 17:50

ivcuks

piekrītu dzenim - braukt vajag prātīgāk, tad neviens nebūs jāvaino... un otrs, ja cilvēkam mašīna būtu ar dikti labām riepām, paša braukšanas ātrums atbilstoši laika apstākļiem un ceļa segumam, respektīvi, pie šofera par nolaidību nevarētu piesieties, tad šis šoferītis ietu caur tiesām, lai zaudējumus piedzītu, bet viņš to nedarīšot - tas nozīmē, ka tik nevainīgs nemaz nav...

pirms 9 gadiem, 2010.12.17 09:24

maza zive

TĪRA vai netīra, kaisa vai nekaisa, tāpat šoferis būs vainīgs, jo arī braucot ar 20km\h ātrumu ja ieslīdēsi grāvī VAINĪGS TU BŪSI PATS!!!!! NEIZVĒLĒJĀS DROŠU BRAUKŠANAS ĀTRUMU.....marasms kautkāds!!!!!

pirms 9 gadiem, 2010.12.17 22:34

Smiltene