Bāriņtiesa nolemj atņemt bērnus 28

Vakar slēgtā sēdē divu valsts policijas pārstāvju klātbūtnē Smiltenes novada bāriņtiesa uz laiku atņēma bērnu aprūpes tiesības smiltenietim Aigaram P. Sēdē piedalījās arī divas bērnu tiesību aizsardzības inspektores.

Lēmums stājās spēkā nekavējoties. Tas nozīmē, ka Aigaram nav tiesību savā ģimenē audzināt deviņus gadus veco meitu un 12 gadus veco dēlu.

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka sociālā dienesta un bāriņtiesas vērtējumā Aigara P. prasmes un vērtību sistēma neatbilst likumdošanā pieļaujamām normām par bērnu audzināšanu .

Sēdē bija klāt arī abi Aigara bērni, kuru viedokli bāriņtiesa uzklausīja. Lai nodrošinātu bāriņtiesas lēmuma izpildi, uz sēdi tika izsaukts policijas patruļdienests. "Meitu policisti paņēma katrs aiz savas rokas un ieveda policijas automašīnā. Uz Valmieru aizveda. Kur tieši, nezinu. Dēls aizbēga. Viņš tagad ir pie manis mājās," nākamajā dienā pēc bāriņtiesas sēdes "Ziemeļlatvijai" stāstīja Aigars.

Notikušo vīrietis vērtē kā "bāriņtiesu kolēģijas teroru" pret viņa ģimeni. Jau 21. aprīlī Aigars devās uz Smiltenes novada domi ar domes priekšsēdētājam Aināram Mežulim adresētu iesniegumu, lūdzot izvērtēt bāriņtiesas likumību un norādot, ka viņa ģimeni "vajā Aurika Zīvere (Smiltenes novada bāriņtiesas priekšsēdētāja - redakcijas piezīme) trīs gadus nezināmu motīvu vadīta".

Tiklīdz Aigars saņemšot bāriņtiesas lēmumu, viņš sūdzēšoties atkal, un, ja novada dome neuzklausīs, tad došoties uz Rīgu, uz ministriju. "Bērnu aizsardzības vai cilvēku aizsardzības," taujāts, uz kuru tieši, paskaidro Aigars.

Balstoties uz Bāriņtiesu likumu un Bērnu tiesību aizsardzības likumu, Smiltenes novada bāriņtiesa bērnu interesēs sīkāk savu lēmumu nekomentē un arī neatklāj, kādā aprūpes iestādē Aigara bērnus uz laiku ievietos.

Aigaram P. bērnu aprūpes tiesības ir atņemtas uz laiku, dodot iespēju sakārtot savu dzīvi, tai skaitā stāties bezdarbnieku uzskaitē, un radīt ģimenē bērnu audzināšanai labvēlīgu vidi.

Komentāri 28

...

Beidzot Bāriņtiesa ir izdarījusi to, ko sen jau bija jāizdara.

pirms 10 gadiem, 2010.04.22 12:16

Irish

Zel Aigara.Riebums pret tiem suniem,kas kvanskedami komentaros,uzputa so lietu.Klirigi pareiza,liekuliga mazpilsetas sabiedriba vienkarsi izgriez no sevis katru "audzeju",cilveciba-vards tai bez satura.Si situacija,ka tukstoss citas tikai raksturo slimo Latvijas sabiedribu,kad cilveku dzivju ievainotie locekli netiek arsteti,bet gan rupji amputeti ar rokas fuksiti.

pirms 10 gadiem, 2010.04.22 13:10

Kaspars

...beidzot bāreņtiesa ir izdarījusi to, par ko tā saņems ne šās Zemes sodu!!!
Ziniet - nenormāls ir lēmums, ja aizbēga bērns!!!
Tad kādu viedokli uzklausīja, ja meiteni, aiz katras rokas turot, aizveda divi policisti un puika aizmuka atpakaļ pie tēta???
Vai šajā valstī iemācīsies tādus jēdzienus kā PALĪDZĒT, DOT PADOMU, APRUNĀTIES, UZKLAUSĪT UN RESPEKTĒT OTRA VIEDOKLI?
Viegli ir vadīties pēc principa: -Valdi un skaldi!
Ir jāmāk, strādājot represīvās iestādēs, IEKLAUSĪTIES, SAPRAST UN PALĪDZĒT!

pirms 10 gadiem, 2010.04.22 13:15

ups

Tādus Aigariņus izkastrēt un palaist pa vējam!

pirms 10 gadiem, 2010.04.22 13:40

zinu

manuprāt, beidzot bērni būs pasargāti no klajas vardarbības. Tādus Aigariņus sen jau vajdzētu aiz restēm vai psihiatriskā iestādē ielikt, lai nekropļo bērnu dzīvi. Kasparasm gan tāds naivums - ticēt tam ko vien hronisks alkoholiķis un varnāka stāsta medijiem. Bērnus tāpat vien nevienam neatņem, Esmu redzējusi šos bērnus klīstam pa ielām, trīcam aiz bailēm un ar zilumiem, no šī " gādīgā" tēva....Labi, ka beidzot ir kāda rīcība, kas IR bērnu interesēs.

pirms 10 gadiem, 2010.04.22 14:41

:)

Nožēlojami, ka savus darba pienākumus pilda tikai pēc sabiedrības spiediena, palīdzēt, dot padomu, aprunāties uzklausīt un respektēt otra viedokli bija jādara ļoti sen, šis ir sociālā dienesta bezdarbības ,vienaldzības un nevēlēšanās strādāt visredzamākai piemērs skumji ja novada deputāti neskatīs dienestu atbildību un kompetences trūkumu vai atbilstību veikt sociālā darbinieka pienākumus. Lai kundzītes nolaižas no saviem augstumiem un beidzot sāk strādāt.

pirms 10 gadiem, 2010.04.22 14:53

...

Tas ir pamatiigs akmens Smiltenes amatpersonu laukaa. Kaut ko saak dariit, kad sabiedriibaa saak suumeeties, liidz tam...gul.

pirms 10 gadiem, 2010.04.22 15:38

Irēna

Protams,kas tad bērniem tā pa dzīvi bomžatņikā,kur bērnu nauda tika nodzerta 2l botlās."Tēvs "negribēja atdot bērnus,jo nebūs par ko dzert.

pirms 10 gadiem, 2010.04.22 15:42

nazis

Noņemt bērnus ir ārkārtējs pasākums, pats lielākais sods vecākiem un šausmīgākais pārdzīvojums bērniem. Vai to paveicām mēs? Vai tas ir tas, ko mēs gribējām? Vai sabiedrības misija ar to beidzas?
Kas notiks tālāk, kādā veidā mēs sekosim šo bērnu gaitām un likteņiem, jo viņi ir un paliks mūsu sabiedrības locekļi.

pirms 10 gadiem, 2010.04.22 18:40

Kaspars

Visspilgtākais un pareizākais komentārs no "nazis"!
Padomāsim tiešām visi - vai esam sasnieguši ar šo lēmumu arī rezultātu?
Vai neesam nodarījuši lielāku ļaunumu bērniem?
Paņemt un atņemt, aizvest un noslēpt problēmu no svešām acīm - VAI TAS IR RISINĀJUMS???
...bet tiem "kastrētājiem" un "dakteriem", kas zin ko un kur ieslēgt - PADOMĀJIET nu vairāk par savām kļūdām! Bija piedzīvoti tie laiki, kas visas problēmas slēpām aiz restēm un augstiem psihiatrisko slimnīcu žogiem - no tā problēmu mazāk nepalika...
Uzskatu - iz jāmeklē risinājums, ir jārunā, jāmāca, jo izaudzināt CILVĒKU ir grūts un ne visiem pa spēkam veicams darbs, bet rakstīt aizskarošus komentārus par ģimeni, kas ir noklīdusi no pareizā ceļa un kur cieš bērni - nu neesat Jūs tie, kam tiešām ir daudz smadzeņu...

pirms 10 gadiem, 2010.04.22 18:55

tindella

Berniem labāk būtu bērnu namā.Tas ka viņi vēlas pie tēva palikt dzīvot,saprotams,jo viņi nav redzējuši citu dzīvi,viņi nesaprot ka var dzīvot arī savādāk,ka pēc skolas var iet uz muzikas skolu,vai kadu pulciņu,nevis ubagot.Ja šim tēvam interesētu bērni,viņš sen būtu mainījis dzīves veidu,ne jau pirmo gadu,ar viņu tiek runāts,cik var!!!!!Tikmēr lai bērni cieš,kamēr tiek pāraudzināts viņu tēvs,muļķīgi bez gala.Arī bērnunamā vecāki drīkst apmeklēt savus bērnus,uzreiz jau netiek atņemtas vecāku tiesības.Varbūt tad vecāki sapratīs,ko var zaudēt.Bet pašlaik izskatās,ka tēvam bail pazaudēt vienīgos iztikas līdzekļus.šajā gad,bērni uztur vecākus,kaut gan vajadzēja būt otrādi.
Esmu augusi alkoholiķu ģim.un nevienam to nenovēlu.Zinu kā ir kad mana pa vasaru pelnītā nauda aiztek spirta upē,un mani sapņi arī.
Un savus bērnus es mīlu par visu vairāk uz pasaules!!
Bērni ir pelnījuši normālus vecākus,ja tādu nav,tad labāk tiešām nav.Normāliem vecākiem nekad bērnus neviens netaisās atņemt.Tā lūk...

pirms 10 gadiem, 2010.04.22 20:41

ja

Beidzot tās domes sociālas vecenes ar sakušas stradat .savadak tikai pa veikaliem vien vazajas .viens čūsku midzenis tur ir.citus vinas redz bet sevi neviena neredz.nezin par ko viņam maksa algu un vel diezgan lielu .laikam pa to ka visi veikali iz;kemm;eti

pirms 10 gadiem, 2010.04.22 21:18

Austere

Ne, sākot ar god. Aurikas kundzi un vēl pāris komentētājiem vairs neinteresēs kas ar bērniem notiek. Kā nekā mazāk darba būs jāveic.


+1 protams nazim un :)

pirms 10 gadiem, 2010.04.22 21:23

ai,ai

Nu nav jau gan šī lieta komentāros uzpūsta! Nav normāli maziem bērniem diedelēt uz ielas naudu. Cits jautājums ,kā to atrisināt ,kā palīdzēt. Vai kāds no šeit rakstītājiem ir pilnībā informēts par to, ko līdz šim ir darījusi Bāriņtiesa? Ja jau vairākkārt ir mēģināts risināt šo problēmu,un viss bez rezultātiem,tad jādomā kā labāk bērniem. Var jau būt,ka pēc šīs publiskās ķidāšanas vajadzēja dot vēl vienu iespēju tēvam.Varbūt.. .Neviens no malas, neiedziļinoties probēmā līdz galam, nav tiesīgs kādu tiesāt. Bet problēma tā noteikti ir. Par to nedrīkst klusēt un mierīgi pieņemt šo bērnu rūpalu. Un tā ir jārisina gudrā, normālā veidā.

pirms 10 gadiem, 2010.04.22 22:14

123456789?

Es tieši pretēji- nepiekrītu "nazim". Bērniem tik tiešām labāk būtu atrodoties kādā bērnu namā. Tur vismaz ir iespēja viņus varbūt vel mazliet domās un uzskatos mainīt. Mājās viņi izaugtu par huligāniem, neko vairāk. Un nezinu arī, vai vecākiem tas ir tik tiešām šausmīgs sods, ja nu vienīgi nebūs, kas viņu vietā pa Smilteni staigā un diedelē cigaretes un naudu.

pirms 10 gadiem, 2010.04.23 00:44

Nu,nu 123456789 un citiem līdzīgiem

Ir skaisti klāstīt pārgudras un pamācošas lietas un likties pašiem gudrākajiem pasaulē. Dzīvē bieži vien notiek visnegaidītākās lietas un tiešām nevajag mētātieties ar akmeņiem . Arī visnodrošinātākajās un biezajās ģimenēs notiek tādi brīnumi ,ka mati stāvus ceļās. Tas , ka ģimene ir trūciga vēl nenozīmē , ka jāatņem bērni. Visi esam baigie spriedēji par citu likteņiem! Paskatieties nu ( atvainojiet) savās pakaļiņās ! Varbūt , ka tur šo brīnumu ir vēl daudz vairāk! Taisnības spriedēji atradušies!

pirms 10 gadiem, 2010.04.23 08:22

:(

Nu nav šai ģimenei galvenais, ka tā ir trūcīga, bet gan dzīvesveids, kad vienā mazā istabiņā notiek viss, ko dara piedzērušos cilvēku kompānija...šie bērni savā mazajā dzīvītē ir redzējuši daudz vairāk un baisākas lietas kā vairums no šiem komentētājiem...:(((

pirms 10 gadiem, 2010.04.23 08:49

Felikss

Visiem gudrajiem aizstāvjiem-vai paši gribētu dzīvot bomžatņikā,kur regulāras dzeršanas,izvirtības,lamas,utt."Tētiņam"jau bērnu nauda tikai bija vajadzīga,lai varētu kost 2l alenes.

pirms 10 gadiem, 2010.04.23 08:56

Smiltene