Baumas par skolēnu sektu neattaisnojas 23

"Vecāki, esiet modri!", interneta portāla www.ziemellatvija diskusiju sadaļā aicina cilvēks, kurš sevi nodēvējis par martinsonu.

Diskusijas internetā radušās par

jauniešu vakariem baptistu draudzē

 

 

Lūk, ko viņš raksta (publicēts saīsināti): "Smiltenē skolnieku vidū populāra kļūstot jauna sekta, kurā jaunieši sanāk un pielūdz un vēl dara šo un to. It kā jau viss būtu jauki un svēti, tomēr klīst baumas par no mājas iznestām lietām. Uzmaniet savas atvases.""Ziemeļlatvija" noskaidroja, ka diskusijas internetā aizsākušās par Smiltenes baptistu draudzes jauniešu vakariem. Baptistu draudze ir viena no kristīgās baznīcas tradicionālajām reliģiskajām konfesijām, tāpēc nav pamata runāt par sektu. Sekta ir savrupa reliģiska draudze jeb savrups reliģisks grupējums, kas nošķīries no kādas galvenās baznīcas, no reliģijas, saglabājot tās elementus.

 

 

Kulta darbības nenotiek "Jaunieši reizi nedēļā sapulcējas Smiltenes baptistu draudzes telpās ar Smiltenes baptistu draudzes svētību un akceptu. Te nenotiek nekādas organizētas reliģiskas kulta darbības. Jaunieši muzicē, dzied, lūdz Dievu," skaidro Smiltenes baptistu draudzes mācītājs Roberts Šulcs. Mācītājs uzsver, ka pats jauniešu vakarus neapmeklē, jo nemēģina ietekmēt viņus ar reliģisku doktrīnu vai dogmu. Taču pieskatīti jaunieši tiekot. Jauniešu vakari Smiltenes baptistu draudzē tiek rīkoti kopš pērnā gada rudens. "Ja pirmajā vakarā atnāca septiņi cilvēki, tad tagad ir jau vairāk, nekā 30," dalībnieku skaitu nosauc Edgars (18 gadi), kuru sarunā klātesošie pusaudži atzīst par savu līderi. Uzvārdus viņi lūdz avīzē nepublicēt."Pamatdoma bija, lai uz šejieni nāk jaunieši kristieši, kuri varbūt kaunas par to un iet pa straumi - lieto alkoholu, smēķē. Te ir jaunieši, kuri atteikušies no tādām lietām," stāsta Edgars. Inese (17 gadi) atzīst, ka caur jauniešu vakariem jūtas tuvāk Dievam. "Tas ir daudz lietderīgāk, nekā vazāties pa ielām, lietot alkoholu, pīpēt," viņa piebilst.

 

Ir vecāki, kuri uztraucasEdgars, Inese, Estere (15 gadi) un Daniels (14 gadi) vairākkārt uzsver, - jauniešu vakaros smadzenes nevienam neskalo un nevienu aiz striķa uz turieni nevelk. Arī no mājām neviens neko laukā nenesot, izņemot tēju, cukuru vai cepumus kopīgam galdam."Lai Dievs jūs svētī!" jaunieši saka internetā rakstīto komentāru autoriem un iesaka pirms baumošanas pašiem apskatīties, kas notiek jauniešu vakaros. Kurš gribēšot, tas arī uzzināšot, kurā vietā un laikā tie notiek."Ziemeļlatvijas" rīcībā ir informācija, ka ne visi vecāki atbalsta to, ka viņu bērni dodas uz jauniešu vakariem baptistu draudzē. "15 vai 16 gadi ir laiks, kad notiek sevis meklējumi. Taču pusaudzis vēl nespēj dot visām lietām izvērtējumu," domā kāda mamma, kurai ir arī negatīva informācija par reliģiskām organizācijām.

 

 

Mācītāju neviens vēl nemeklēLīdz šim neviens vecāks ar draudzes mācītāju R. Šulcu gan neesot sazinājies, lai uzzinātu, ko viņa bērns dara jauniešu vakaros. "Cilvēkam ir dabiska pašaizsardzības reakcija uz pārmaiņām. Pirmā ir - atgrūst un noraidīt," iemeslu vecāku bažām nostājai pieļauj R. Šulcs. Kopš jauniešu vakaru apmeklēšanas ir mainījies ne viens vien pusaudzis. Mācītājs saprot vecāku uztraukumu arī tajā ziņā, ka sabiedrībā zem kristietības izkārtnes tiek darītas visādas lietas, kuras nesaskan ar Bībeles kristietību: ticību uzspiež ar varu, manipulē ar cilvēkiem, viņu naudu, līdzekļiem". "Taču es to nesaku par mums," uzsver R. Šulcs.

Komentāri 23

Gatiss

Nez gan kāds tam Edgaram ir tas uzvārds!?
Vai tik nesākas ar burtu G....

pirms 13 gadiem, 2008.03.10 18:30

turks

Nu ja, un viņa tētim arī, tam kam tā sekta bija. Tagad viņi ir gudrāki.........ielīda draudzē.

pirms 13 gadiem, 2008.03.10 19:39

martinsons

Nu jaa. nez vai cieniijamaa zurnaaliste pati aizgaaja liidz tam pasaakumam, jeb kaa vienmeer salasiija informaaciju no citu runinjaam? Cik var saprast neviens neko isti nezina kaa tur tas viss saakaas, sanaaca cilveecinji kopaa un aiziet juurinjaa, pieaugusie neko nezina, vienu vaardu sakot taads nevainiigs jauniesu klubins kurss radies pats no sevis, pasi sanaacaam un visu sadariijaam.AAAmen.

pirms 13 gadiem, 2008.03.10 19:50

martinsons2

Cik var saprast neviens neko isti nezina kaa tur tas viss saakaasnu ja,ieskaitot tevi. ;)

pirms 13 gadiem, 2008.03.10 21:24

xxx

īsti nesaprotu lasot.. ja te nekas nau slēpjams nu kāpēc nevar runāt atklāti kādeļ gan jāslēpjas... tātad nau kautkas tīrs tur tai lietiņā???

pirms 13 gadiem, 2008.03.11 11:53

Dace

Nez kāpēc tik liela interese par to kā viss radās? Varbūt tas liecina par velmi uzzināt ko vairāk un pievienoties. Vai tik pat daudz runu un satraukuma ir tad, kad uzrodas jauna partija vai interešu klubs, kur cilvēkie pievienojas, ja tas viņus interesē? Man prieks, ka tas ir daudzos izraisījis interesi! Vismaz neesam beidzot vienaldzīgi par notiekošo!

pirms 13 gadiem, 2008.03.11 12:10

Ziedonis

LAi jau godājamais G.. cīnas savā draudzē.

pirms 13 gadiem, 2008.03.11 17:02

10 min.

Piekriitu Dacei! Traapiiji desmitniekaa! :)

pirms 13 gadiem, 2008.03.11 22:04

beks

Man jau liekas, ka šito sataisīja pati kristiešu grupiņa, lai paceltu savu PR.

pirms 13 gadiem, 2008.03.12 17:27

turks

Tik bezzobains žurnālista darbs kā šoreiz, sen nebija redzēts. Viss šis raksts saucas - ticam Jums uz vārda. Neviens vecāks netika aptaujāts, ko par šo lietu domā un pasākums trešdienā arī apmeklēts netika. Smagi, bet laikam jau to rakstu avīzei tik daudz jāraksta, lai maizītei sanāktu, ka nevar visur izstaigāt.

pirms 13 gadiem, 2008.03.13 07:58

vecāks-turkam

Varbūt žurnālistam vajadzēja visu jauniešu vecākus aptaujāt mājās???un ja tev,kas interesē,tad ej un apskaties.

pirms 13 gadiem, 2008.03.13 08:52

Beka

Kā lai vecāki neuztraucas par šādi pasniegtu "sektu"!Zinot uz ko jaunieši ir spējīgi mūsdienās,tad tur jau nu vajadzētu pievērst uzmanību.Pat klases ekskursijas vairs bez alkahola nenotiek.Un kad notiek nelaime,tad visi jautā-kur tad vecāki skatās,ka nepieskata savas atvases?!!

pirms 13 gadiem, 2008.03.13 09:49

ha

ja,vecaki neuztraucas par to,ka vinu berni tusejas apkart,nodzerstas,tiek piekauti,bet par jauniesu vakariem tada breka vnk. :o

pirms 13 gadiem, 2008.03.13 13:14

beks

Jau atkal sākas. Nodzerstās un tā tālāk. Vai tiešām kādam no šo komentāru lasītājiem liekas normāli, ka nepilngadīgas meitenes, aplī sastājušās, kolektīvi raud? Tā taču ir vistīrākā suģestēšana un smadzeņu čakarēšana. Vai tiešām te tikai martinsons un es un vēl daži par to uztraucas? Un nevajag liet, ka tā nav taisnība. To stāstīja aculiecinieks, un nevis žurnālists, kam vienīgais darbs bija pavaicāt ''jauniešu grupas'' līderim, vai tiešām jums tur viss ir OK? Jā ir oki doki. Ar to pašu arī nomierinājās, sak - ja jau pieaugušie zina, tad miers mājās. Kāpēc gan vairākus pusaudžus vecāki vairs nelaiž no mājas laukā trešdienās, kad ''kopai'' nodarbības? Vai tiešām šie vecāki skumst un baidās ka viņu bērni par maz dzers,un nedod dievs pat pārstās pīpēt, ja ies uz tiem vakariem. Njā, kolektīvais ārprāts te valda. Es domāju šajos komentāros.

pirms 13 gadiem, 2008.03.13 19:19

vecāks-beks,beka

Ko klausieties citu runāto un taisiet te teātra izrādi-ja jums,kas interesē-ejiet un raudiet aplī!

Vai jums jāprasa atļauja,ko un kā darīt?

pirms 13 gadiem, 2008.03.13 20:05

erisana

jauniessiem jau kautkaa ir jaanodarbina sevi.ceru ka vinji tur sanakdami nedara paari passi sev!

pirms 13 gadiem, 2008.03.15 21:48

Beka-vecāks

Tu pats esi riktīgs klauns un taisi izrādi!Izlasi,ko rakstu un tad vari iet ar manu atļauju raudāt aplī!Staigās tagad droši vien drīz pa Smilteni melnā tērpti "Tokio hotelieši"ar melniem matiem ,nagiem un drūmām domām un tad tev droši vien būs jautri!

pirms 13 gadiem, 2008.03.16 11:30

vecāks-beka

Dievs nav tik ierobežots kā tu un tavas smadzenes.Viņš ir Miers,Prieks,Mīlestība.

pirms 13 gadiem, 2008.03.16 13:05

Beka-vecāks

Tam es pilnīgi piekrītu ka DIEVS ir prieks,miers mīlestība!Bet ja kādam ir ierobežotas smadzenes ,tad tas esi tu!Slavē Dievu un piekasies citu smadzenēm!Liekas ,ka Tu arī esi no tās kompānijas un man tiešām prieks par tevi!

pirms 13 gadiem, 2008.03.17 12:09

o,jā

Cik gudra gan Beka-visu zin,kas,kur un kad!Tikai vai pati dzīvo kā runā un ko lien citu dārziņā-vai parastā latviešu skaudība nomoka,ka viss tik ļoti interesē un uztrauc?

pirms 13 gadiem, 2008.03.17 20:23

Smiltene