Bērniem un pārgalvīgiem pieaugušajiem šai vietai tuvumā labāk neiet

Dienu no dienas mazi un lieli smiltenieši staigā garām bīstamai vietai pie Vidusezera. Ielu un tās nomali nekas nenorobežo no stāvas nogāzes un lejā plūstošās Abula upes.

 

Žoga posms ir nogāzies, iebrūkot betona balstam."Tā ir ļoti bīstama vieta. Tur nedrīkst iet bērni tuvumā, citādāk var iekrist. Ja iekritīs, uzreiz būs beigts. Mani mājās mamma un tētis brīdināja," stāsta 10 gadus vecais Niks Kristiāns Sekalis. Zēns garām aizsprostam dodas no skolas uz māju Kalnamuižā.

Niks Kristiāns un viņa draugi klausot vecāku padomam. Pārgalvīgāki izrādoties jaunieši un pieaugušie. "Reiz redzēju, ka dzēruši cilvēki staigā gar malu," saka puika.Cita garāmgājēja, pensionāre Zenta Tensberga domā, ka žogs noteikti jāsalabo, lai nenotiktu nelaime.

Vidusezera aizsprosts ir privātīpašums. Neskatoties uz īpašniekiem izteiktiem vairākkārtējiem pašvaldības atgādinājumiem, situācija šajā hidrotehniskajā būvē pasliktinās un tai vajadzīgs nopietns remonts. Pērn vasarā, salūstot diviem aizsprosta slūžu dēļiem, Vidusezerā samazinājās ūdens līmenis.

 

Viens no būves īpašniekiem smiltenietis Jānis Uldriķis toreiz atzina, ka bez pašvaldības finansiāla atbalsta viņš aizsprostu nespēj salabot.

Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis gan apšauba, ka žoga salabošanai vajag lielu naudu, un piekrīt, ka īpašniekam tas jāatjauno. "Pietiek ar labu gribu. Pašvaldība jau tā atrada vienkāršāko risinājumu, novietojot pagaidu horizontālu betona balstu, lai ūdens plūsmu virzītu iespējami tālāk no bīstamas vietas," piebilst domes speciālists.

Savukārt iedzīvotājiem pagaidām pašiem jārūpējas par savu drošību, vēlams, soļojot pa ielas otru pusi.

Smiltene