Bezpajumtnieki Smiltenē saglabā jumtu virs galvas

Kaut arī biedrība "Emmaus Smiltene" pārcēlusies uz Valku, tās bijušajās īres telpās Smiltenē, Dzirnavu ielā izmitinātie bezpajumtnieki saglabājuši jumtu virs galvas.

 

Smiltenes pilsētas dome vienojusies ar ēkas īpašnieces firmas SIA "Būvei" valdes locekli Sarmi Zausku, lai uzņēmējs arī turpmāk vismaz šā gada laikā firmas dienesta kopmītnē nodrošinātu gultas vietas bez pajumtes palikušiem cilvēkiem.

 

Pašvaldība no 1. aprīļa piešķirs dzīvokļa pabalstu iedzīvotājiem, kuri ir palikuši bez pajumtes un spiesti nakšņot uz ielām.

 

Tas attiecas uz cilvēkiem, kuri pirms tam deklarējuši dzīvesvietu Smiltenē, taču ir zaudējuši tiesisko pamatu īrēt mājokļa telpas vai izlikti no tām ar tiesas spriedumu. Naudu uz rokas viņi nesaņems. Smiltenes pilsētas dome segs izdevumus par telpu īri un komunālos maksājumus.

 

S. Zauska piekritis rezervēt bezpajumtnieku izmitināšanai vienu no trijām dienesta kopmītnes telpām, kurā ir vieta piecām gultām.

 

Šobrīd istabā mitinās divi Smiltenes pilsētas iedzīvotāji: pensionārs, kurš jau uzņemts rindā uz pansionātu, un pusmūža vīrietis, otrās grupas invalīds. Vienu gultas vietu aizņem Smiltenes pagasta iedzīvotājs. Smiltenes pagasta padome kārto jautājumu ar ēkas īpašnieku par pensijas vecuma vīrieša turpmāko izmitināšanu.

 

"Ja nākamā Smiltenes novada domei būs interese, tad iespējams pilnveidot pakalpojumu līdz 10 gultas vietām. Tas jau būtu ilgtermiņa projekts," saka S. Zauska.

 

Smiltenē šobrīd nav ne patversmes, ne pansionāta, kur palikt cilvēkiem bez pajumtes. Vienīgi krīzes situācijā nokļuvušām ģimenēm ar nepilngadīgiem bērniem īslaicīgu patvērumu piedāvā Valkas rajona bērnu un ģimenes atbalsta centrs.

Smiltene