Bilskas pagasta sporta svētkos garlaicīgi nebija

Sestdien Bilskas pagastā norisinājās sporta svētki, kuros piedalījās gan mazi, gan lieli. Organizatori bija parūpējušies, lai katra vecuma grupa dienu varētu pavadīt aizraujoši.

Bilskas Olimpiskajā stadionā garlaicīgi nebija. Pagasta kultūras un sporta darba organizators Vismants Treisners uzskata, ka svētki bija izdevušies.

"Dalībnieku bija daudz - strītbola sacensībās piedalījās pat deviņas komandas. Svētku apmeklētājiem bija iespēja spēlēt futbolu, bērni varēja spēlēt ķegļus, makšķerēt un piedalīties citās atrakcijās," pastāsta V. Treisners.

Viņš norāda, ka svētkos notikusi arī mazliet netradicionāla sacensība - dažādās vecuma grupās iedzīvotājiem bija iespēja piedalīties pļaušanas sacensībās. Cilvēku, kas piedalījušies šajās sacensībās, nav bijis daudz, taču tās bijušas interesantas. Sacensību dalībnieki pļāvuši zāli pļavā pie pagasta mājas. Svētkus apmeklējuši ne tikai vietējie Bilskas pagasta iedzīvotāji, bet arī viesi no citām vietām.

Bilskas pagasta pārvaldes vadītāja Linda Karlsone uzskata, ka svētki izdevušies veiksmīgi. "Iespējams, cilvēku būtu vairāk, taču daļa jauniešu bija X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.

Nākamajā nedēļā ir Smiltenes novada svētki, tāpēc šis bija labākais risinājums," skaidro L. Karlsone. Viņa ir gandarīta, ka sporta svētkos piedalījušies daudz jauniešu, taču gaidījusi lielāku atsaucību arī no pagasta vidējās paaudzes cilvēkiem. L. Karlsone piebilst, ka baudīt svētku atmosfēru nav traucējis arī karstais laiks - pūtis atspirdzinošs vējiņš. "Bija noorganizēta arī medicīniskā palīdzība, taču neviens no karstuma vai citām traumām necieta," informē pagasta pārvaldes vadītāja.

Bilskēnietei Megijai Murānei ir liels prieks, ka pagastā notiek šāda veida aktivitātes. "Pie mums ilgi nekas tamlīdzīgs nenotika. Pēdējie sporta svētki bija pirms daudziem gadiem, bet tagad, pateicoties Lindai Karlsonei, pagasts atkal atdzīvojas," norāda M. Murāne.

Viņa norāda, ka svētkos bija jauki, tikai apmeklētāju varēja būt mazliet vairāk. Viņai vislabāk patikušas virves vilkšanas sacensības, un jauniete cer, ka arī turpmāk svētki notiks un svētku programma laika gaitā pilnveidosies.

Kāds svētku apmeklētājs pastāsta, ka piedalījies daudzās no piedāvātajām sacensībām. Viņš norāda, ka ideja rīkot sporta svētkus pagastā ir laba un šo tradīciju noteikti vajadzētu turpināt arī nākamgad.

Smiltene