Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saulainās Mēru muižas virtuves atvēršana un Lieldienu tracis

Smiltenes novada muzejā Mēru muižā izveidota jauna telpa, kura apmeklētājiem tiks atvērta 31.martā  pl.11.00.

Vienlaikus aicinam arī uz Lieldienu traci ar olu krāsošanu un kupenu dziļuma mērīšanu.

Nodibinājuma Smiltenes muzeja fonda mērķis, kas fiksēts arī statūtos ir : sekmēt  muzeja uzturēšanu. Šobrīd varam aicināt muzeja apmeklētājus iepzīties ar jaunāko veikumu - realizēts projekts „Mēru muižas kulinārais mantojums”. Muzeja apmeklētājiem bija liela interese saistībā ar kulinārā mantojuma ievirzēm.

Tomēr nodarbības noorganizēt traucēja virtuves aprīkojuma trūkums. Muižas telpas nav remontētas, arī malkas plīts un virtuves piederumi nolietojušies. Virtuvei un ēdiena gatavošanai muzeja eksponāti glabājās  kastēs un bija ļoti nepārskatāmi. To izstādīšanai tika izmantoti bijušās skolas galdi un plaukti.  Kulinārais mantojums ir svarīga muzeja izaugsmes sastāvdaļa.

 Estētiska vide veicina apmeklētāju interesi.  Daudziem jauniešiem un arī pieaugušajiem ir liels jaunatklājums dažādi senāki ēdieni - grūdenis, buberts, zirņu pikas utml. Smiltenes apkaimes ļaudis pazina daudz interesantu ēdienu, kuru pagatavošana ir aizmirsta. Mūsu uzdevums iedzīvināt tautā un apmācīt muzeja apmeklētājus gatavot un baudīt latviskus ēdienus.

Smiltenes novadā, bet īpaši Mēru muižā, saglabājušās gan senu ēdienu receptes, gan virtuves piederumi, gan trauki, gan dažādi rīki, ko ļaudis izmantojuši ēdiena gatavošanai.  Kulinārā mantojuma nodarbības varēs apmeklēt ikviens interesents. Nodarbības iecerētas nelielās grupās - 5-7 cilvēki. Dalība jāpiesaka iepriekš.         

  Virtuves vienkāršoto renovāciju veica SIA “ASE” meistari. Tagad tā ir saulaina, gaiša un silta. Vitrīnas traukiem un galda piederumiem - muzeja priekšmetiem, kurus neizmantosim gatavošanas procesā, bet iepazīstināsim ar tiem apmeklētājus, kā arī interesanta dizaina virtuves galds izgatavots SIA “Dzērve”.

Bilskas pagasts