Blakus “Pīlādzīša” jaunceltnei māja Mētras ielā vairs nebūs kā “pelnrušķīte” 1

Smiltenes pilsētas bērnudārza "Pīlādzītis" otrā ēkā, kas atrodas Mētras ielā, sākušies būvdarbi, lai vienstāvīgo koka namu pilnībā renovētu un labiekārtotu. No tagadējās celtnes pāri paliks tikai karkass un pārseguma konstrukcijas, bet viss pārējais tiks pārbūvēts.

 

Ēku arī siltinās un nedaudz arhitektoniski mainīs tās fasādi. Pēc renovācijas ieeja bērnudārzā būs no Mūrnieku ielas puses. Tiks uzceltas divas jaunas, ar ieeju apvienotas piebūves.

 

Objektā strādā Rīgas firma "Amsek", kuru bijusī Smiltenes pilsētas dome izraudzījās iepirkuma procedūrā. Šā uzņēmuma celtnieki jau uzcēla Smiltenes Centra vidusskolas piebūvi.

 

Pašvaldība un SIA "Amsek" vienojusies par bērnudārza ēkas renovācijas pabeigšanu līdz šā gada 16. oktobrim. Līdz tam Mētras ielas grupiņu bērnus izmitinās "Pīlādzīša" jaunajā ēkā Rīgas ielā, tāpēc 1. septembrī bērnudārzā nevarēs uzņemt visus jaunos plānotos audzēkņus.

 

Pirmsskolas izglītības iestādē Mētras ielā būs vieta 50 bērniem jeb divām grupām.

 

 

Bērnudārza vadītāja Santa Rudzīte informē, ka pēc renovācijas darbiem vienu grupiņu tur apmeklēs divus līdz trīs gadus veci bērni, bet otru - bērnudārza audzēkņi, kuri jau iepriekš mācījās Mētras ielā: trīs un četrus gadus veci bērni.

 

"Grupas Mētras ielā perspektīvā paredzētas visiem vecumiem," saka S. Rudzīte.

 

Bērnudārza ēkas Mētras ielā infrastruktūras attīstībai jeb renovācijai Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu piesaistījusi līdzšinējā Smiltenes pilsētas dome.

 

 

Pašvaldība iesniedza projektu Valsts reģionālās attīstības aģentūrā. Projekts pieņemts un akceptēts ERAF aktivitātē "Pirmsskolas izglītības iestāžu infrastruktūras attīstība nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centros".

 

ERAF finansēs 85 procentus no projekta attiecināmām izmaksām, bet atlikušo summu segs Smiltenes novada dome no sava budžeta.

 

"Bērnudārza vecā ēka Mētras ielā zināmā mērā bija celta kā pagaidu būve. Tās konstrukcijas vairs neatbilda mūsdienu prasībām," saka Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis.

 

Ēku renovē pēc firmas "Agroprojekts" Valmieras nodaļas projekta. Būvuzraudzību veic firma "Jurevičs un partneri".

 

U. Rudzītis informē, ka atsevišķi no renovācijas projekta bērnudārza ēku Mētras ielā pieslēgs pilsētas centralizētajai siltumapgādes sistēmai un iegādāsies arī jaunas mēbeles un aprīkojumu.

Komentāri 1

fliks

sia amsek vineja konkursu jo Mezula kungam amsek direktors ir ex klasesbiedrs un labs draugs. nekada konkursa nebija!!!!!!!! Nauda mil ka to buzina)))))))

pirms 12 gadiem, 2009.08.02 17:08

Smiltene