Blomēnieši grib tādu pārvaldnieku, kam rūp pagasta veiksmīga attīstība un pastāvēšana 2

Blomēniešu iesniegumā Smiltenes novada domei 144 cilvēki ar saviem parakstiem izsaka vēlmi tikties ar pagasta pārvaldnieka amata kandidātiem. Viņi vēlas uzklausīt motivāciju un pārliecināties par kandidātu vēlmi, lai pagasts pastāvētu un veiksmīgi attīstītos.

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka Blomes pagasta pārvaldes vadītāja Zigeta Vīķele Smiltenes novada domei uzrakstīja atlūgumu. Tagad Blomes pagastā jāmeklē jauns pārvaldnieks. Šobrīd Blomē pienākumu savienošanas kārtībā strādā Launkalnes pagasta pārvaldes vadītājs Māris Lazdiņš.

Taču daudzi blomēnieši ir norūpējušies par pagasta likteni un to, vai nākamajam pārvaldniekam patiešām rūpēs Blomes attīstība. Tāpēc pagājušajā nedēļā tapa 144 pagasta iedzīvotāju iesniegums novada domei.

"Ziemeļlatvijas" apvaicātie blomēnieši šobrīd ir neziņā un jūtas neaizsargāti. "Kopš no pagasta pārvaldes amata aizgāja Zigeta Vīķele, esam palikuši bez vadības un aizsardzības. Apzināmies, ka mums nav nekādu balsstiesību attiecībā uz jauno pārvaldnieku, taču mēs vēlamies domei palīdzēt un ieteikt, kāds būtu vislabākais priekšnieks. Kurš gan to labāk zinātu nekā cilvēki, kuri jau ilgus gadus dzīvo un strādā Blomē," saka Blomes kultūras nama vadītāja Gita Skadiņa.

Viņasprāt, nākamajam Blomes vadītājam jābūt tikpat vai vēl zinošākam kā Z. Vīķele. "Zigeta ir ļoti gudrs cilvēks, ar labu izglītību. Viņa prata atrisināt daudzus jautājumus un problēmas, vienmēr rūpēja pagasta attīstība. Pabeigti un uzsākti vērienīgi darbi. Nosiltināta skola, sporta zālei ir mūsdienīgs segums, kultūras namā uzsākts remonts, pabeigta jauno attīrīšanas iekārtu montāža. Tie visi ir Blomes pagastam vajadzīgi projekti," bijušās pārvaldnieces padarītos darbus uzskaita G. Skadiņa.

Iesniegumu domei parakstījusi arī Blomes pamatskolas direktore Mudrīte Vestfāle. "Vēlos zināt ko pārvaldnieka amata kandidāti piedāvās. Tas būtu tikai loģiski, ka ne tikai deputāti nolemj, jāuzklausa ir arī iedzīvotāji. Nemaz nezinu, kuri cilvēki kandidē uz šo amatu. Tam noteikti vajadzētu būt cilvēkam, kuram interesē pagasts un tā iedzīvotāju labklājība. Galvenais, ir jāgrib izdarīt savu darbu labi. Ļoti jācer, ka tā tiešām būs," teic M. Vestfāle.

Viņa arī cer, ka blomēniešiem būs iespēja uzklausīt pagasta pārvaldes amata kandidātu viedokļus, tos izvērtēt un pēc tam savus priekšlikumus iesniegt Smiltenes novada domei.

"Pesimiste neesmu, taču izjūtu pagasta vadības trūkumu. Agrāk Zigeta katru nedēļu nāca uz skolu un bērnudārzu, izrunājām aktuālās lietas. Tagad dzirdu, ka citos pagastos runā par nākamā gada budžetu, bet mūsējā klusums," norūpējusies ir pamatskolas direktore.

Blomēniešu iesniegumu Smiltenes novada domē izskatīja 16. novembra Finanšu un attīstības jautājumu pastāvīgās komitejas sēdē. Deputāti tika informēti par iedzīvotāju iesniegumu un viņu vēlmēm.

"Apsvērām vairākus variantus par turpmāko darbību. Iedzīvotāji var būt mierīgi, jo viņiem skaidrojumus sniegsim pēc 25. novembra domes sēdes. Tad būs zināms deputātu viedoklis par iesniegumā minētajiem priekšlikumiem," stāsta Smiltenes novada domes izpilddirektors Kārlis Lapiņš.

Viņš informē, ka šobrīd Blomes pagasta pārvaldes amatam pieteikušies pieci kandidāti. Iedzīvotājiem būs iespēja tikties ar šiem kandidātiem. Taču K. Lapiņš piebilda, ka pastāv arī citi risinājumi attiecībā uz pagasta pārvaldes vadīšanu.

Komentāri 2

e

nu ja atkal ieliks tadu cilveku kuram vairak inyerese nauda.

pirms 10 gadiem, 2010.11.22 21:55

jā.....

Visiem labs nebūs neviens. Blomes pašvaldības darbinieki , paši izvērtējiet cik apzinīgi un rūpīgi veicat savus darbus, ko dariet paši darba laikā. Neaizmirstiet -Jūs tur sēžat par nodokļu maksātāju naudu, jādomā šie amati nav pieaudzēti uz mūžu.Padomājiet!Vajadzētu tādu cilvēku ,kurš beidzot prastu un gribētu arī uzklausīt katru iedzīvotāju . Ar to pagātni jau nemaz tik skaisti nebija, kā šeit izsakās un tā attīstiba , ņemot vērā "'treknos gadus"', tāds ziepju burbulis vien ir.

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 10:00

Smiltene