Notiek sagatavošanās, lai veiktu aizsprosta slūžu remontu (Papildināts!)

Vakar Blomes pagastā uzsākta Steģugravas ūdenskrātuves atbrīvošana no ūdens, lai sāktu slūžu remontu. Dīķim ūdens tiks nolaists pilnībā. Kā zināms, slūžas tiek izmantotas, lai nodrošinātu mazā HES darbību, un tās savu laiku ir nokalpojušas. Jau iepriekš, vasarā to neapmierinošā tehniskā stāvokļa dēļ ūdenskrātuvē ievērojami samazinājās ūdens līmenis un vairākas dienas dīķis bija ar daļēji atsegtu gultni, kā arī zaudēja daļu no zivju resursiem. 


Ziemellatvija.lv sazinājās ar Blomes pagasta pārvaldnieku un uzzināja, ka firma, kas veic šos darbus, nav rīkojusies atbilstoši solītajam, un ūdens līmenis ir pazemināts strauji, nevis nedēļas laikā, kā teikts iepriekš. Arī slūžu atvēršanas veids ir radījis situāciju, ka zivju resursus nebūs iespējams pārvietot uz Dzirnavu ūdenskrātuvi pagasta centrā. 

Atliek cerēt, ka obligātie saskaņojumi ar atbildīgajām instancēm paredz, ka būvdarbu veicējs nodrošinās arī zivju resursu atjaunošanu, lai vismaz pēc gadiem pieciem sešiem, šajā pagasta vietā atkal atjaunotos copes vietas. 

Blomes pagasts