Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Papildināts! Steģu gravas dīķī šovasar zivju krājumi nepalielināsies 24

Jau trešo dienu Blomes pagasta Steģu gravas dīķa ūdens līmenis ir aptuveni par metru zemāks nekā ierasti. Karstais laiks dara savu, un apkārtnē jau var sajust nepatīkamu smārdu. Ūdenskrātuvei šobrīd ir atkailināta daļa, kurā aug kalmes un meldri. Tas nozīmē, ka izdarīts ievērojams kaitējums zivju krājumiem, jo ir nārstošanas laiks līņiem, brekšņiem, ruduļiem, kā arī iespējams citām zivīm. 

Vakar pārliecinoties varēja konstatēt, ka ūdens spiedienu nav izturējušas slūžu daļa. Tas ļāvis aizplūst ievērojamam ūdens daudzumam, jo apmēram pirms nedēļas, kad bija spēcīgas lietusgāzes, dīķa līmenis bija aptuveni pusmetru augstāks nekā ierasti.

To, ka dīķa slūžu aizvars ir jāremontē, redzams arī nespeciālistam. "Ziemeļlatvija" skaidros, kurš ir atbildīgs par radušos situāciju. Sekojiet informācijai laikrakstā "Ziemeļlatvija"!

Kā jau iepriekš norādīts, "Ziemeļlatvija" gatavo plašāku materiālu, ar kuru varēsiet iepazīties drukātajā medijā. 

Šodien, 25. jūlijā, Smiltenes novada Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Liepa informēja portālu ziemellatvija.lv, ka par esošo situāciju SNPP ir informējusi atbildīgās Valsts vides dienesta amatpersonas, kuras noteiks iespējamo nodarīto kaitējumu videi un likumā noteiktajā kārtībā vērsīsies pret Nigras HES īpašnieku.

Noslēgumā citēsim pie dīķa sastapta sarūgtināta makšķernieka teikto, ka viņš regulāri un apzinīgi pērk makšķerēšanas atļauju, un tāpēc vēlas, lai tie,kuri presē atgādina, ka notiks pārbaudes, vai šis dokuments ir iegādāts, kontrolētu arī "otru pusi", tos, kuriem jārūpējas, lai ūdenskrātuves tiktu saudzīgi izmantotas un uzturētas kārtībā. 

Komentāri 24

nav vārdu

cerams, ka pēc šī zaudējuma mākslīgi tiks atjaunoti iznārstojušo zivju resursi un pievērsta uzmanība ūdenskrātuvju apsaimniekošanai.

pirms 5 gadiem, 2014.07.25 11:55

!

mja brekši un līņi paleik bez vienas paaudzes ...

un tas "HES" ieguva sev apgaismojumu uz 1 mēnesi.

pirms 5 gadiem, 2014.07.25 12:08

Juris Pētersons

God. pilsoņi makšķernieki un cien. žurnāliste Sarmīte Ozola!
Ja Jūs trīs dienas atpakaļ redzējāt, ka pazemināts līmenis un braucāt bildēt, vai neredzējāt pie zilās būdiņas ir plāksnīe ar tel.Nr.26422888.
Vai Jūsu pilsoņa pienākums nebija piezvanīt un pajautāt, kas par problēmu? Taču meklējāt kārtējo lēto sensāciju un pat līdz šim brīdim neesiet pajautājusi. Man vienkārši kauns par Jums tautieši.
Ar cieņu, Juris

pirms 5 gadiem, 2014.07.25 13:14

Herlufs

Cien.Juri Pēterson,
Vai tas nav tavs pienākums apsekot savus HES? Tagad tu savu neizdarību novel uz citiem. Kauns tev pašam.

pirms 5 gadiem, 2014.07.25 13:23

nazis

Neesmu ihtiologs, tikai makšķernieks, bet esmu pārliecināts, ka līņi un brekši jau sen ir iznārstojuši. Var būt vēl nārsto ruduļi. Un vispār Steģa grava ir tikai grava, kas piepildīta ar ūdeni elektrostacijas vajadzībām. Tas nav ezers, nav arī zivju dīķis. Tā ir tikai ūdenskrātuve, kurā starp citu dzīvo arī zivis, kuras atļauts makšķerēt ikvienam makšķerniekam. Tāpēc nevajadzētu "braukt virsū" uzņēmējam, bet būt pateicīgiem par iepriekšējo gadu lomiem. Ja tur nebūtu elektrostacijas, tad varētu makšķerēt Nigrā.

pirms 5 gadiem, 2014.07.25 15:14

Herlufs

Papriekšu bija uzstādinājums, kurš radās kad būvēja a/c Smiltene -Valmiera. Vismaz 35gadus atpakaļ. Tajā laikā par maziem HES un privāto biznesu pat sapņot bija liegts...Tātad HESam nav nekādu nopelnu šīs ūdenskrātuves izveidošanā.

pirms 5 gadiem, 2014.07.25 15:58

galodiņa

Līņu nārsts varēt būt bijis tieši šajās siltajās dienās, jo aukstums jūnijā to pasākumu kārtīgi atcēla, līņi nārsto tikai ļoti siltā ūdenī, ruduļi iznārstoja jau, un brekši arī to paspēja izdarīt siltajā periodā pirms jāņiem.
Sūdīgs makšķernieks esi, ja nezini kad zivis nārsto un ja vietējais tad nesenu 10 gadu notikumus ar HES'iem arī vajadzētu zināt labāk, vārdu sakot, ja nav saprašanas nevajag rakstīt.

pirms 5 gadiem, 2014.07.25 16:42

OzolaS

To, ka līņi Steģu gravā nārstoja šajās siltajās dienās redzēju un dzirdēju. Arī brekši un ruduļi vēl daži ir ar ikriem, tāpat līdakas. Acīmredzot, šis gads ir atšķirīgs no citiem laika apstākļu ziņā. Par citām ūdenstilpnēm nezinu, iespējams, tur nārsts ir bijis citā laikā.

pirms 5 gadiem, 2014.07.25 18:40

nazis

Līņus makšķerēju jau kopš Jāņiem, ķērās dranķīgi, bet nevienu ar ikriem vai pieņiem neesmu izvilcis. Latvijā līņi nārsto jūnija pirmajā pusē rudzu ziedēšanas laikā, un tā tas ir bijis kopš sevi atceros, arī šgad. Tas, ka viņi vēlos rītos un agros vakaros rokas pa dūņām seklumā, to esmu redzējis regulāri, bet ar nārstu tam nav nekāda sakara.

pirms 5 gadiem, 2014.07.27 14:36

OzolaS

Steģu gravā vēl bija ar ikriem pirms 1,5 nedēļas.

pirms 5 gadiem, 2014.07.27 16:14

nazis

Jā līņi vēl nav iznārstojuši, tad mazuļi tik un tā nākamo pavasari nesagaidīs. Nelaikā dzimušiem izdzīvot ir praktiski neiespējami.

pirms 5 gadiem, 2014.07.28 14:19

Juris

Cien. Her_lufs!
Paldies par padomiem un centību.
Jā, es atjaunoju aizvaru sistēmu 2000. gadā un laiks ir plānot tās kapitālo remontu. Lai to veiktu būs pilnībā jānolaiž ūdenskrātuve. Kā tad Jūs visi bļausiet, es nevaru pat iedomāties.
Varbūt ir ko ieteikt?
Vai savu (nick name) pats izdomājāt , vai kāds iedeva? Redzu, ka ļoti atbilstošs un par to esmu gatavs uzsaukt autoram aliņu !
Ar cieņu,
Juris

pirms 5 gadiem, 2014.07.25 16:19

Juris

Cien. raksta autorei Sarmītei!
Vai būsiet visas iespējamās vietas (policiju, pagasta pārvaldi, vides pārvaldi utt.)apzvanījusi?
Varējāt arī man personīgi piezvanīt, es taču telefonu nopublicēju.
Es gan nevienu sarūgtinātu makšķernieku ne arī Jūs nesastapu pie ūdenskrātuves, biju pirms četrām stundām tur .
Gaidīšu nākošos raksta papildinājumus ar dižiem domu graudiem.

pirms 5 gadiem, 2014.07.25 16:32

galodiņa

Izskatās, ka jums par zivīm nospļauties, kā arī saprašanas vairāk nav, tikai kā iegūt pāris kilovatus nav, diemžēl.
Ceru ka personīgi uzņemsieties atbildību par zivju atjaunošanu šajā ūdenstilpnē, jo pēc slūžu remonta tur 5 gadus nebūs jēgas copēt, kā tas bija pēc HES'a izveides. Sabojāt vienu no skaistākajām copes vietām Smiltenes apkārtnē dēļ nolaidības un pāris kilovatiem elektrības ir nožēlojami. Paldies tā laika valdībai kas pieļāva šādu cūcību pret dabu.

pirms 5 gadiem, 2014.07.25 16:47

OzolaS

Ar Jums sazināsies žurnāliste, kas veido rakstu laikrakstam. Bet makšķerniekus dīķa malā var sastapt agri no rītiem vai vēlu vakaros. Pa dienas vidu tur parasti neviens necopē, un arī "Ziemeļlatvijai" tas ir darba laiks, tāpēc es parasti pie dīķa šajā laikā nemēdzu dežurēt!

pirms 5 gadiem, 2014.07.25 18:46

Juris

Sandriņai
Vai lašus un foreles neredzējāt un nedzirdējāt nārstojam?
Kurā laikā Jūs tur dežurējiet, es gribu iepazīties un aprunāties.

pirms 5 gadiem, 2014.07.25 19:52

...

Jūs ņirgājaties? Es redzēju, ka tur haizivis nārsto un uzbrūk visādiem Juriem, kas izrunājas internetā un neuztver skādi dabai kā kaut ko nopietnu.

pirms 5 gadiem, 2014.07.25 20:05

MZGD

A ko tad Tu audzē savus brekšus svešā dīķī?Kā atšķir savējos no pārējiem?
Izskatās ka tas ir vienīgais iztikas un ienākumu avots pāris simtiem Smiltenes makšķerniekiem.
Tādā gadījumā Jurim liels FUI!!!

pirms 5 gadiem, 2014.07.28 13:59

MZGD

Ja žurnaliste ir tāda paša līmeņa kā TV žurnalisti,kuri neatšķir vārdu DRAMATISKI un DRASTISKI jēgu,tad visticamāk beigās būs kāds drastisks rakstiņš.

pirms 5 gadiem, 2014.07.28 14:04

Jānis

Preses pārstāvji zina , ka tauta alkst "asiņu" un tur var nopelnīt, tāpēc viņi pirmkāri publicē cik avāriju cik līķu, cik pašnāvību , cik kuģu nogrimis un tt.

pirms 5 gadiem, 2014.07.28 14:38

.

Tā vietā lai diskutētu ko darīs lai savestu kārtībā pagasta dīķi te skalda matus nezin par ko. Nesaprotu kāds man kā blomēnietim labums no šāda hesa. te vēl kāds runās par manu pilsoņa pienākumu.

pirms 5 gadiem, 2014.07.28 22:17

Blomes pagasts