Rūķu Piparkūku darbnīcā

Pirmssvētku laikā visi ceļi ved uz Smiltenes novada Blomes pagastu, kur lauku mājās “Donas” sākuši rosīties septiņi atraktīvi, zinoši un ļoti aizrautīgi rūķi, ikvienu aicinot līdzdarboties Rūķu Piparkūku darbnīcā. Galvenā rūķīte “Donu” saimniece Ilze Briede ik gadu šajā laikā uzņem daudzus mazus un lielus ciemiņus, kas mēro ceļu pat no kaimiņvalstīm.

Šeit tiek atklāti rūķu dzīves noslēpumi, piparkūku vēsture un, protams, ceptas pašas gardākās piparkūkas pasaulē, kas kūst uz mēles. Par lielu pārsteigumu bērniem, rūķi pirms piparkūku cepšanas miltus uzmet gaisā, nevis ar tiem noklāj galdu. Virtuve acumirklī kļūst sniegoti balta un smieklu piepildīta. Kad krāsnī cepas pašu gatavotās piparkūkas, laiks rotaļām, bet noslēgumā septiņi rūķīši cienā viesus ar zupu.

“Donās” viesojās Rankas pamatskolas 5. klases skolēni, kas iepriekš šeit pabijuši maizes darbnīcā. “Bērni ir sajūsmā, viņi tic brīnumiem, līdz ar to Rūķu Piparkūku darbnīca viņiem būs spilgts notikums, ko atcerēties. To ir vērts piedzīvot!” novēl skolēnu audzinātāja Inguna Bleive.

Blomes pagasts