Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brantu pagastā notiks etnogrāfiski vērtīgas klēts glābšanas talka

Latvijas vēstures materiālu tīmekļa krātuve un novadpētniecības platforma Historia.lv, kopā ar Gaujas fondu un sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, šī gada 5.novembrī plkst. 11:00 aicina interesentus piedalīties – Brantu pagasta Āšķipu klēts – sakopšanas un dokumentācijas talkā.


Āšķipu klēts ievērību izpelnījās Historia.lv rīkotajā vecsaimniecību apzināšanas un dokumentēšanas ekspedīcijā 2017.g.vasarā. Tā ir reljefā veidota vientelpas pagrabklēts ar  lieveni, kuru veido jumta pārkare un to  balstošā  sānsiena un stabu rinda. Klēts  slēgtajā galā piebūvēta  pūnīte.


Pasākuma ietvaros, apvienojot sakopšanu ar izziņu, pieredzes apmaiņu un izglītošanu, veiksim klēts attīrīšanu no tai apkārt apaugušajiem, konstrukciju saglabāšanos apdraudošajiem krūmiem, kā arī etnogrāfa Mārtiņa Kuplā vadībā fotografēsim un uzmērīsim ainavā atsegto ēku.


Īpaši gaidīsim vēstures, etnogrāfijas un pieminekļu aizsardzības profesionāļus un entuziastus, lai klātienē pārrunātu, ko būtu iespējams darīt valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā iekļauto un neiekļauto vietu plašākas apzināšanas, dokumentēšanas, aizsardzības un popularizācijas labā.


Lūdzam ģērbties atbilstoši laika apstākļiem, paņemt līdzi darba cimdus un kādu uzkodu kopējām lauka pusdienām.


Talkas norises vieta Smiltenes novads, Brantu pagasts, Āšķipu mājas.

Brantu pagasts