Lauku atdzimšanas kustības Sadraudzības diena Brantos

 Veiksmīgi pavadīts Lauku atdzimšanas kustības saiets Brantos. Pasākumā pulcējās vairāk, kā 30 apmeklētāju, liela daļa no bērnu un jauniešu interešu centra „Ligzdiņa”. Pa dienu interesentiem bija iespēja apgūt sveču liešanas iemaņas un gatavot misiņa gredzenus. Vakarā sanākušos ar koncertu priecēja dziesminieki – Silvestrs Sīlis un Agris Vanags. Sanākušie tika informēti par turpmākām iecerēm, kas neaprobežosies tikai ar radošu pasākumu rīkošanu. Ir ieceres rīkot arī dažādus izglītojošus pasākumus, praktiskas nodarbības, iepazīstināt lauku cilvēkus ar pašpietiekamas dzīves iespējām laukos iesaistoties Tiešajā pirkšanā un citās aktivitātēs. Bija iespēja degustēt bioloģiski audzētu kaņepju un linsēklu izstrādājumus, kā arī dažādas siera šķirnes, ko bija sarūpējuši Mārsnēnu pagasta bioloģiskie zemnieki.

Pašvaldība pasākumam nevēlējās uzticēt Brantu skolu, tomēr telpas izdevās sarunāt ar Brantu pasta ēkas īpašnieku. Jānis Puntulis stāsta – „Latvijā ir ap 500 ciemu, kas iznīkuši pēdējos 20 gados, izsvītroti no Latvijas kartes. Daudziem no šiem ciemiem ir gadsimtiem un pat gadu tūkstošiem sena pagātne. Mums gan piedāvāja telpas Vidzemītes klubā, tomēr mums svarīgi bija šo saietu sarīkot tieši Brantos. Šajā pagastā mani senči ir dzīvojuši daudzus gadsimtus un nevēlos, ka Branti pievienojas šiem 500 izmirušajiem ciemiem.  Tieši šiem mazajiem izzūdošajiemlauku ciemiem šādi pasākumi visvairāk ir vajadzīgi. Arī Atmodas laikā padomju varas sagrautajās baznīcās tika rīkoti dievkalpojumi, lai gan varēja dabūt labākas telpas. Toreiz tas bija attieksmes demonstrējums.”

Nākamais saiets iespējams notiks Variņos, vieta vēl līdz galam nav izlemta. Galvenais, lai arī uz vietas būtu kaut daži cilvēki, kas gatavi turpināt pasākumā popularizētās idejas. Tomēr arī Brantos aktivitātes neapstāsies. 27. – 30. Decembrim Brantu pasta ēkā tiks rīkota radošā nometne, kurā piedalīsies Lauku atdzimšanas kustības veidotāji.  28. Un 29. Decembrī 16.00 – 19.00 rotu kalšanu un sveču liešanu būs iespēja mācīties Smiltenes novada bērniem.

Brantu pagasts