Brīvo laiku jaunatne var pavadīt dažādi

Vasaras brīvlaiku skolēni plāno pavadīt dažādi - dodoties uz laukiem, strādājot, tomēr ir arī tādi pusaudži un jaunieši, kuri nezina, ko darīt šajā laikā. "Ziemeļlatvija" centās noskaidrot, kādas brīvā laika pavadīšanas iespējas ir Smiltenē.

Pilsētā vairākus gadus darbojas Smiltenes Jauniešu dome. Šogad aptuveni divdesmit jauniešu no pilsētas profesionālajām un vispārizglītojošām mācību iestādēm centās padarīt savu vienaudžu dzīvi interesantāku, organizējot pasākumus un iesaistot pārējos dažādās aktivitātēs.

Lielākoties pasākumi tika rīkoti skolas laikā, un tie norisinājās jaunatnes iniciatīvu centrā "Miteklis" Rīgas ielā 16c. Vaicājām jauniešu domes pārstāvei Ievai Diūrai, kādas aktivitātes Jauniešu domē paredzētas laikā, kad jaunatne ir vismazāk nodarbināta.

Šomēnes darbojas "Miteklis""Sanācis tā, ka tagad daudziem no Jauniešu domes ir eksāmenu laiks, daži piedalīsies Dziesmu un deju svētkos, tāpēc vienīgais un apjomīgākais darbs būs gatavošanās Smiltenes pilsētas svētkiem, kuru ietvaros paredzēta jauniešu diena. Pašvaldībai palīdzēsim organizēt pasākumus, kas domāti jauniešiem. Mums vasara ir laiks, kad atpūšamies un uzkrājam spēkus, apmeklējam pasākumus citviet, lai aizgūtu idejas," stāsta I. Diūra.

Taču viņa norāda, ka "Miteklis" atvērts apmeklētājiem ir visu mēnesi, tā darbība vērsta uz jauniešu saturīga brīvā laika pavadīšanu. ""Miteklī" sev piemērotu nodarbošanos atradīs gan sākumskolas vecuma bērni, gan jaunieši.

Tur var spēlēt atjautības spēles, galda tenisu un hokeju, biljardu, ir pieejams televizors ar DVD, kā arī karaoke. Notiekošo uzrauga audzinātāja," informē Jauniešu domes pārstāve. Noskaidrojām, ka šomēnes "Miteklis" darba dienās atvērts no pirmdienas līdz piektdienai no pulksten 16.00 līdz 21.00, sestdienās no 12.00 līdz 17.00.

Daudz sportisku aktivitāšuBrīvo laiku pilsētā var pavadīt arī sportiskās aktivitātēs. "Vienīgā vieta, kur labi varu atpūsties, ir futbola laukums. Arī dienās, kad nenotiek treniņi, ar draugiem dodamies uz stadionu. Pēc tam pasēžu arī pie datora, bet foršāk ir būt kopā ar draugiem. Kaut vai pastaigājoties. Citas iespējas Smiltenē es nezinu," atzīst 15 gadus vecais smiltenietis Dagnis Sausais.

Savukārt jaunais galda tenisists Roberts Jakovičs saka: "Ja nebūtu iespēju trenēties, nezinātu, ko iesākt. Vēl var aiziet uz ģimnāzijas sporta laukumu uzspēlēt basketbolu."

Smiltenes novada domes sporta darba vadītājs Guntars Markss stāsta, ka jebkurš sporta objekts pilsētā (laukums, stadions) ir pieejams sabiedrībai. Droši var apmeklēt Smiltenes ģimnāzijas basketbola un sporta laukumu. Vienīgi jāņem vērā, ka tur reizēm norisinās treniņi. Tas pats attiecas uz pludmales volejbola laukumu pie Tepera, kurā rīko sacensības. Nav ieteicams traucēt maču norisi, taču pārējā laikā to iespējams izmantot.

Jāpiebilst, ka sporta inventārs jānodrošina pašiem. Piemēram, volejbola tīkls. G. Markss norāda, ja jaunieši godprātīgi vēlēsies nodarboties ar sportu, pašvaldība būs pretimnākoša, aizdos tīklu. Pieejams ir arī pilsētas stadions un tenisa korti, taču tur ir jāievēro iekšējās kārtības noteikumi. Sīkāku informāciju var iegūt, zvanot G. Marksam, tālrunis 26460704.

Smiltene