Būs nauda ielām Smiltenē 7

Starp Smiltenes novada domi un Valsts reģionālās attīstības aģentūru šomēnes ir noslēgta vienošanās, dodot zaļo gaismu Smiltenes pilsētas ielu kompleksās rekonstrukcijas otrajai kārtai.

Pašvaldība saņems Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu vairāk nekā viena miljona latu apmērā (1 728 288 latu), informē novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Andris Lapiņš. Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 2 051 280 lati, ieskaitot valsts budžeta dotāciju un Smiltenes novada domes līdzfinansējumu.

Atbilstoši izstrādātajam tehniskajam projektam paredzēts rekonstruēt Rīgas ielu (no Gaujas ielas līdz Kaikas ielai), Gaujas ielu (no Vaļņu ielas līdz Krāsotāju ielai), Audēju ielu (no Daugavas ielas līdz Gaujas ielai), Daugavas ielu (no Kalēju ielas līdz Abulas ielai), Valkas ielu (no Daugavas ielas līdz Stacijas ielai), Stacijas ielu (no Valkas ielas līdz Vaļņu ielai), Vaļņu ielu (no Stacijas ielas līdz Dzirnavu ielai) un Dzirnavu ielu. Tai skaitā tiks rekonstruēti ielu krustojumi.

Projektu plānots īsteno no 2011. līdz 2012. gadam 24 mēnešu laikā.

Komentāri 7

Jānis

Nevajadzētu aizmirst par līdzekļu piesaistīšanu ielu tīrīšanai un sniega izvešanai Ziemas mēnešos, jo pēc ielu rekonsturēšanas viņas paliek ĻOTI šauras un neizbraucamas.
Kā piemēru varu minēt Dakteru ielu, Mētras ielu, Blaumaņa iela, kas ved uz ''Dzērvenīti.''

pirms 9 gadiem, 2010.12.28 10:46

lūdzu

Lūdzu ielu projektētājus ārā no kabinetiem, uz ielas! Labi, it kā, ka rekonstruāta Atmodas un tai pieguļošās ielas, bet īsta prieka un ērtību gan nav. Skumji, bet nav. Pavērojiet, kas notiek - tik šauras ielas ar visiem nevajadzīgajiem ielu izskaistinātājiem, kas tās padara vēl šaurākas. Kur tagad likt sniegu?
Grēderisti, ar tehniku, uzgrūž uz ietvēm, sētnieki (nabadziņi) ar rokām un lāpstām atkal uz ielas, jo vaļņi tik augsti, ka birst viss nost. Riņķa dancis bezjēdzīgs! Ziemas taču pie mums atgriežās, bet projektos ar to neviens nerēķinās.
Lūdzu, šis bezjēdzības ņemt vērā un novērst jaunajā projektā!

pirms 9 gadiem, 2010.12.28 15:34

wow

diezko daudz prāta jau nevajag lai šādus projektus saceptu..-žēl kad viss tikkai notiek uz papīra ar visādām vīzijām, varbūt kādreiz vajag ieskatīties projektu veicējiem kas notiek reālajā pasaulē , ja vien projekts nav kā naudas izšķiešaas misija:)

pirms 9 gadiem, 2010.12.28 16:15

nazis

Projektētājiem nav nekādas atbildības par to, ko sacepuši. Pirms 30 gadiem neviens no šiem projektiem neietu cauri. Toreiz projektēja, lai būve (ceļš arī ir būve) izturētu vēju 40 m/s, salu - 40 grādus, un sniega segas biezumu pieļāva 1,2 metri. Kas notiktu uz rekonstruētās Atmodas ielas, ja uzsnigtu 1 m biezs sniegs? Vai tā vēl vispār būtu? Kas notiks uz rekonstruējamajiem ielu posmiem? Vai tie tiks izprojektēti savādāk? Tas, kas vasarā izskatās skaisti, ziemā var būt nelietojams.

pirms 9 gadiem, 2010.12.28 22:42

es

Pilnīgi varu piekrist visiem rakstītājiem. Dzīvoju uz Blaumaņa ielas un ziemā skats ir biedējošs. Iela šaura , neizbraucama. Gājējiem jāiet pa ielu, jo jaunā ietve vienkārši nav tīrīta. Kad sākās pirmais sniegs , tad 100-latnieki tīrīja, bet tagad tās ir vienas šausmas. Mātēm ar maziem bērniņiem jāiet pa braucamo daļu riskējot ar savu un bērnu dzīvību, jo near zināt, kurā brīdī parādīsies mašīna un būs jālec sniegā. Būtu tīra ietves būtu savādāk, bet nav jau to sniegu kur likt. Te mēs redzam, ka Latvijā neder šadi projektikā Vacijā vai citur Eiropā, jo mēs tomēr ziemā esam sniega zeme un domei būtu jādomā, kur visu šo sniegu likt un ātrāk sakārtot pilsētas ielas.

pirms 9 gadiem, 2010.12.29 09:27

Iela

Ielu platumam nav ne vainas. Nevajag pa pilsētu braukt kā trakiem, bet jaievēro pareizais ātrums, tad visus krustojumus varēs izbraukt. Ziemā, ja iztīra ceļus, tad nav nekādu problēmu. Ja sētnieks neiztīra ietvi, tas nenozīmē, ka ielas platums pie tā ir vainigs. Ja visi ievēros ceļu satiksmes noteikumus, tad arī nebūs problēmu, un nevajadzēs internetā bļaustīties un meklēt vainīgos.

pirms 9 gadiem, 2010.12.29 11:43

Smiltene