Cer uz Smiltenes novada domes palīdzību 3

Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļai vēl aizvien ir problēmas atrast pienācīgu telpu, kur cilvēki var nodot dažādas mantas un citi pēc tam tās saņemt. Tā kā līdzšinējā meklēšana bijusi nesekmīga, organizācija lūgs palīdzību Smiltenes pilsētas domei.

 

Jau rakstījām, ka Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Smiltenes nodaļa atrodas Dārza ielā 3. Tur viņiem dome piešķīrusi vienu telpu, kurā LSK darbinieki pieņem apmeklētājus un dala trūcīgajiem pārtiku. "Mēs vairākiem simtiem cilvēku palīdzam ne tikai ar pārtiku, bet arī ar apģērbu, apavu un dažādu mantu izsniegšanu.

 

Tā visa uzglabāšanai ir nepieciešama atsevišķa vieta. Iepriekš viss bija kārtībā gan Valkā, gan Smiltenē. Jau kādu laiku izmisīgi Smiltenē meklējam vietu, kur varētu ierīkot apģērbu pieņemšanas un izsniegšanas punktu. Bet mēs neesam spējīgi par īri mēnesī maksāt pat septiņdesmit latus, jo darbojamies brīvprātīgi. Tāpēc nolēmām rakstīt vēstuli Smiltenes novada domei," situāciju skaidro LSK Valkas komitejas izpilddirektore Gaļina Sokolova.

 

 

Viņa cer, ka dome uzklausīs lūgumu un palīdzēs. "Trūcīgo cilvēku kļūst aizvien vairāk. Pirms dažām dienām biju Smiltenes nodaļā. Redzēju, ka cilvēki nāk uz nodaļu un nes rotaļlietas, drēbītes, invalīdu ratiņus un citas lietas. Citi interesējās, vai nevar dabūt apģērbu. Tagad ir novads un ļoti daudzi pie mums brauc arī no pagastiem.

 

Tāpēc ceru, ka mūsu novads spēs atrast iespēju, kā palīdzēt. Mēs taču to visu darām cilvēkiem. Saprotu, ka nauda domei ir vajadzīga pilsētas attīstībai, bet galvenie taču ir cilvēki," tā G. Sokolova. Viņas teiktajam pievienojas arī LSK Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante. "Patiešām nezinu, kā būs tālāk.

 

 Cerēsim, ka pēc vēstules nosūtīšanas domes deputāti lems par labu sabiedrības mazturīgākajai daļai," saka M. Vīgante.

 

Smiltenes novada domes izpilddirektors Kārlis Lapiņš atzīst, ka pašvaldība ir gatava sadarboties, taču saprotošām ir jābūt abām pusēm. "Mēs nevaram piedāvāt remontēt telpas, kā, piemēram, to prasa Smiltenes ātrā palīdzība saistībā ar aiziešanu no slimnīcas.

 

 Ar tik neizsvērtu un uz emocijām balstītu lēmumu reti gadās saskarties. Sarkanā Krusta gadījumā neatsakāmies sadarboties. Skatīsimies, ko varēsim piedāvāt," stāsta K. Lapiņš.

Komentāri 3

!!!

Šis raksts tikai atklāj, cik domes amatpersonām rūp maznodrošinātie cilvēki.Skumji .

pirms 11 gadiem, 2009.10.11 13:21

Milda

Vai "Sarkanajam krustam" kauna nemaz nav? Tā ir tik bagāta organizācija. Lai nu paši tiek galā ar savām telpu īrēm. Valkā SK nopirka savējiem telpas, kāpēc Smiltenē tā nevar? Jebkurā gadījumā tas ir bizness. Ja cilvēki grib kaut ko saņemt, viņiem ir jāmaksā biedru naudas. Dažādi ziedojumi arī tiek maksāti. Visas tās organizācijas ir bezkaunīgas. Sākot ar "Emmaus", un tā tālāk. Domā, ka visi viņiem ir parādā, un pārējiem jādod telpas bez maksas.Kaunieties un maksājiet par īri tik, cik tas maksā! Atradušies biznesmeņi!

pirms 11 gadiem, 2009.10.11 20:57

Smiltene