Daba aprīļa jokus nesaprot: Smiltenē pārplūst Tiltleju ezers

Šorīt agri no rīta blakus šosejai Smiltene - Strenči pārplūda Tiltleju ezers. Vēl ap pulksten deviņiem ūdens skalojās pāri Ezera ielai, kura kalpo arī par aizsprosta dambi.

 

 

Tiltleju mazās hidroelektrostacijas slūžas nespēja "rīt" visu ūdeni, kura līmenis ezerā pēc sniega kušanas strauji paaugstinājās.

 

"Jau vakar vakarā pēc sniega kušanas bija vērojams, ka ezerā ceļas ūdens līmenis. Diemžēl firma "GM", kura apsaimnieko mazo spēkstaciju un slūžas, nav vajadzīgajā līmenī veikusi ūdens līmeņa regulēšanas darbus, kuri viņiem jādara saistībā ar apsaimniekošanas līgumu," informē Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis.

 

Par notikušo viņš šorīt paziņoja Valkas firmas "GM" vadītājam Jurim Pētersonam. Informēts tika arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Smiltenes postenis.Notikuma vietā ap pulksten 8.30 ieradās Smiltenes pilsētas pašvaldības uzņēmuma "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" tehnika. Tagad situācija ir normalizēta, plašāk atverot slūžu aizvarus.

 

Tiltlejās ieradās arī firmas "GM" vadītājs J. Pētersons. Viņš sola ūdens līmeni ezerā rūpīgi uzraudzīt. "Jau vakar vakarā skatījāmies, kas notiek. Taču ūdens līmenis naktī uzcēlās tik strauji, ko nevarēja gaidīt, jo lietus nebija," atzīst J. Pētersons.

 

Smiltenes pilsētas pašvaldība uzdevusi firmai "GM" ūdens līmeni Tiltleju ezerā rūpīgi kontrolēt. "Risks pastāv nevis tad, kad līst vai kūst, bet nākamajās astoņās stundās vai pat nākamajā dienā," saka U. Rudzītis.

 

Tiltlejās klātesošie speciālisti atzina, ka situācija būtu bijusi daudz bīstamāka, ja asfaltētās Smiltenes - Strenču šosejas vietā būtu bijis grants ceļš, jo to ūdens varētu izskalot.Vai Smiltene palu un sniega kušanas laikā ir drošībā, plašāk lasiet "Ziemeļlatvijā" ceturtdien.

Smiltene