Daļu Lazdu kalna sakopj paši

„Ziemeļlatvijas" redakcijā vērsās kāda smilteniete, kura dzīvo netālu no Lazdu kalna skatu torņa. Viņa ir sašutusi par to, ka populārā Smiltenes tūrisma objekta apkārtne nav sakopta.

„Redzēju, ka pilsētā pļauj zāli un nodomāju, ka beidzot to izdarīs arī Lazdu kalna apkārtnē. Zāle te jau ir līdz acīm, un drīz vairs nebūs redzama pat skatu torņa zīme. Skumji, tas taču ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem, vai tad tiešām nevar to mazo laukumiņu nopļaut?" sarūgtināta jautā smil­­teniete.

Viņa pastāsta, ka iedzīvotāji paši ar saviem pļāvējiem izpļāvuši daļu konkrētās teritorijas, lai nebūtu jādzīvo pretī džungļiem, kā arī izpļāvuši taciņas, lai varētu iziet cauri Lazdu kalna teritorijā esošajam mežiņam. „Vajadzētu tomēr apkopt visu pilsētas teritoriju, nevis tikai Smiltenes centru un teritorijas pie galvenajiem ceļiem," uzskata smilteniete. Līdz ar nenopļauto zāli, tūrisma objekta vizuālo ainavu bojā arī sakaltušu zaru čupas.

„Ceļa remontdarbu laikā Audēju ielas malā izraka grāvi. To rokot, grāvja malā tika nozāģēti koki. Pēc tam tos sameta čupās, lai kalst. Vai tad ir tik grūti tos aizvest?" jautā smilteniete. Līdzīga situācija ir arī Vecajā parkā - arī tā teritorijā nav izpļauta zāle.

"Ziemeļlatvija" par šīm sūdzībām informēja Smiltenes novada domes ainavu arhitekti Agiju Bērtiņu. Zāle Lazdu kalna teritorijā gar skatu torņa izkārtni piektdien, 9. jūlijā, tika nopļauta.

Viņa norāda, ka, gatavojoties pilsētas svētkiem, galvenā uzmanība tiek pievēsta teritorijām, kur notiks svētku norise. "Katrai vietai pilsētas teritorijā paredzētas savas pļaušanas reizes, un pilsētas centrs ir prioritāte, tāpēc jārēķinās, ka tālākas teritorijas sakops vēlāk, " skaidro A. Bērtiņa.

Ainavu arhitekte norāda, ka drīzumā plānots izpļaut arī Vecā parka teritoriju un sakopt Lazdu kalnā esošo mežiņu. Savukārt sakaltušos zarus Lazdu kalna teritorijā pēc ceļa remontdarbu veikšanas vajadzēja savākt pašiem remontdarbu veicējiem.

A. Bērtiņa norāda, ka ikviens, kam ir kādi jautājumi vai ierosinājumi saistībā ar pilsētas kopšanu, var vērsties pilsētas domē vai zvanīt pa tālruni 64707571.

Smiltene