Darbos grib saglabāt īstumu

Smiltenes kultūras un sporta centrā aplūkojama ceļojošā izstāde, kurā apskatāmi Bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas audzēkņu darbi. Šo darbu autoru skolotājs un gleznotājs Jānis Anmanis viesojās Smiltenē, lai tiktos ar, iespējams, jauniem talantiem.

 

Pasākumu organizatore Zinaida Bērza gleznotāju J. Anmani uz Smilteni uzaicinājusi tāpēc, ka ceļojošās izstādes divu darbu autore ir arī Smiltenes ģimnāzijas 12.a klases skolniece Ieva Madarāja. Viņa fantāzijas akadēmijā mācās jau pusgadu.

 

Z. Bērza teic, ka gleznotājs līdzi paņēmis kompaktdiskus, jo viņš arī rakstot mūziku un dzeju. „Mākslinieks visādās izpausmēs. Atvērts un ļoti interesants cilvēks," tā par J. Anmani saka smilteniete.Uz tikšanos ar gleznotāju bija ieradušies ģimnāzijas un mākslas skolas audzēkņi.

 

Mākslinieks smilteniešiem stāstīja par jauno ģēniju meistarklasi, kurā svarīgs ir talants. „Visi ir vienādi talanti, tikai katrs attīstās savā jomā," piebilst I. Madarāja.

 

J. Anmanis atzīst, ka meistarklase ir domāta tamdēļ, lai bērni iepazītu pasaules mākslu. „Uz vietas arī gleznotu, vai tā būtu Brisele vai Ņujorka. Viņiem jāiepazīstas ar pasaules šedevriem un jālīdzinās tiem," teic mākslinieks.

 

J. Anmanis atzina, ka viņu sajūsmina I. Madarāja, jo jauniete pati esot kā mākslas darbs. „Ieva pati ir kā mākslas darbs. Viņa to savu prieku ieliek darbos, bet ar tādu mazu pikantumu. Meitenei ir iekšēja labestība," par Fantāzijas akadēmijas audzēkni saka skolotājs.

 

Viņš smilteniešiem uzsvēra, ka vissvarīgāk mākslas darbos ir saglabāt īstumu un pirmatnīgumu, jo tikai tā kādu var pārspēt.

Smiltene