Daudziem uz reģionālajām iestādēm ir grūti izbraukāt

Iespēju iesniegt pieteikumus Latvijas Republikas pilsoņa pasei un saņemt šo dokumentu Smiltenē izmanto daudzi. Ne vien smiltenieši, apkārtnes pagastu ļaudis, bet arī kaimiņu rajonos un galvaspilsētā dzīvojošie.

 

Ne viens vien iedzīvotājs 2007. gada nogalē izteica neapmierinātību un nožēlu, ka Smiltenē vairs nevarēs iesniegt pieteikumus Latvijas Republikas pilsoņa pasei, bet pēc laika turpat dokumentu saņemt.

 

 

Tas bija tamdēļ, ka līdz ar jaunā parauga pasu ieviešanu ir mainījies pasu noformēšanas un izsniegšanas process. Smilteniešiem tuvākās Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļas bija un vēl joprojām ir Valkā, Cēsīs un Valmierā. Jau kādu laiku ik otrdienu no pulksten 9.00 līdz 12.00 un no pulksten 13.00 līdz 15.00 vajadzīgos dokumentus ir iespējams nokārtot Smiltenes pašvaldības telpās.

 

Tieši ar Smiltenes pilsētas domes pretimnākšanu atkal iedzīvotājiem ir dota iespēja iesniegt un saņemt pasi tepat uz vietas. Otrdienas pēcpusdienā ierodoties PMLP Smiltenes nodaļā, to jau bija apmeklējuši 47 cilvēki. "Kopš te esam otrdienās un apkalpojam apmeklētājus, droši varu teikt, ka ir vērts strādāt. Apmeklētāju skaits ir diezgan liels. Tas tikai pierāda, ka cilvēkiem ir nepieciešams noformēt dokumentus un ar to saistītos jautājumus arī Smiltenē," stāsta PMLP Valkas nodaļas vadītājas vietniece Inese Jansone.

 

Viņasprāt, šajos daudziem tik grūtajos laikos ir svarīgi saglabāt nodaļas lauku rajonos. "Visur tik dzirdams par darba vietu samazināšanu un dažādu nodaļu likvidēšanu. Cilvēkiem nav naudas, un darba paliek aizvien mazāk. Viņiem tas ir liels pasākums - aizbraukt līdz attālākai nodaļai. Par cilvēkiem ir jādomā. Iepriecina, ka mēs varam apkalpot vēl vairāk cilvēku tuvāk viņu dzīvesvietai," saka I. Jansone.

 

Smilteniete Vēsma Jansone domā, ka pasu nodaļa Smiltenē ir liels pluss iedzīvotājiem. "Tas ir pat ļoti vērtīgi, ka nav jābraukā uz Valku pēc pases. Pati Smiltenē kārtoju pasi ceļošanai pa ārzemēm. Tagad domāju, ka jākārto arī saviem bērniem," stāsta smilteniete.

 

Arī grundzāliete Inese Rēpele uzskata, ka ir būtiski, lai pasu daļa rajonā būtu vairākās vietās. "Protams, ir starpība - braukt uz Valku vai tepat Smiltenē nokārtot vajadzīgās lietas. Valkā nav ko meklēt, jo tur ir tukšums," uzskata I. Rēpele.

Smiltene