Depo būve Smiltenē atlikta

Smiltenē plānotā jauna ugunsdzēsēju depo celtniecība ir atlikta uz vēlāku laiku. Otrdien, 29. jūlijā, Ministru kabinets atbalstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo būvi Cēsīs, Rīgā un Mārupē.

 

"Žēl, ka Smiltenes depo izkritis laukā no šī saraksta. Cerējām, ka tiksim pirmajā kārtā, jo Smiltenes posteņa vīriem darba un sadzīves apstākļi esošajās telpās ir ļoti grūti," atzīst VUGD Valkas brigādes komandieris Andris Vējiņš.

 

Viņa rīcībā ir informācija, ka sākotnēji Smiltenē jaunu depo bija plānots būvēt pirmajā kārtā, - tad pat, kad Cēsīs.

 

"Smiltenes depo būvniecība patiešām ir šajā pirmajā kārtā, taču tā sadalīta vēl divās kārtās. Pirmajā, ko izskatīja Ministru kabinetā, ir Cēsis, Mārupe un Rīga, bet otrajā būs Daugavpils, Mežāre un Smiltene," "Ziemeļlatviju" vakar informēja VUGD priekšnieks ģenerālis Ainars Pencis.

 

 

Kaut arī oficiāli VUGD koncepcija par jaunu depo būvi neesot apstiprināta, termiņš pirmās kārtas īstenošanai ir 2011. gads.

 

"Es saprotu, ka Smiltenē nav daudz labāk, kā Cēsīs, kur depo brūk kopā, un Smiltenē mašīnas stāv šķūņos, taču tur vismaz nekas neiebruks," saka A. Pencis.

 

VUGD priekšnieks informē, ka jauna mājvieta plānota Valkas brigādei. Valkas depo perspektīvā varētu pārvietot uz bijušā Valkas - Valgas robežkontroles punkta ēkām Rūjienas ielā, kur sākotnēji plānots veidot poligonu Latvijas un Igaunijas pierobežas reģionu glābšanas dienestu mācību vajadzībām.

Smiltene