Deputātes aptaujā smilteniešus par problēmām kultūrā, izglītībā, sportā 37

Ikvienam Smiltenes pilsētas iedzīvotājam ir iespēja izteikt savu vērtējumu par kultūras, izglītības un sporta dzīvi Smiltenē: kas tajā apmierina, kas - ne, un ko vajadzētu mainīt.

 

Šeit publicēta anketa, kuru izstrādājušas Smiltenes pilsētas domes kultūras, izglītības un sporta jautājumu komitejā strādājošās deputātes Ilze Vergina (pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece) un Valda Cirīte (kultūras komitejas vadītāja).

 

Aizpildītās anketas līdz 3. novembrim jāiesniedz laikraksta "Ziemeļlatvija" birojā Smiltenē, Baznīcas laukumā 5 darbadienās no pulksten 8.00 līdz 17.00. Citā laikā anketas var iemest "Ziemeļlatvijas" pastkastē, kas atrodas gaitenī pie biroja durvīm.

 

 

Anketu aizpildītājiem vēlams norādīt savu vārdu un uzvārdu. Publicēti tie netiks. Aptaujas datus deputātes apkopos, analizēs un ņems vērā, pašvaldībai lemjot par kultūras, izglītības un sporta norisēm Smiltenē.

 

Daudzi smiltenieši nav apmierināti ar kultūras dzīvi Smiltenē, piemēram, šķidrajiem pilsētas svētkiem jūlijā. Tāpat "Ziemeļlatvijai" cilvēki sūrojušies, kam vajadzīga Jāņkalna estrāde, ja šovasar tajā notikuši teju uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi pasākumi. Arī ziemas sezonā kultūras un sporta centrs piedāvā maz koncertu vai teātru ar viesmākslinieku piedalīšanos. Cilvēkiem pietrūkst arī balles.

 

 

Tam piekrīt I. Vergina un V. Cirīte. "Kultūras dzīvē Smiltenē jau ilgāku laiku ir problēmas, kuras jau risinātas pilsētas domes kultūras komitejas sēdēs, kā arī par tām runāts ar kultūras un sporta centra darbiniekiem. Taču joprojām nav rasts risinājums," saka I. Vergina.

 

"Nav kopēja redzējuma uz visiem kultūras notikumiem pilsētā, nav attīstības un virzības," secina domes kultūras komitejas priekšsēdētāja V. Cirīte. "Kultūras un sporta centra direktorei Gunitai Ozoliņai bijis pietiekami daudz laika, lai sevi pierādītu. Taču uzskatu, ka kultūras dzīve Smiltenē ir zemā līmenī. Te nedomāju pašdarbības kolektīvus, bet kultūras pasākumu piedāvājumu sabiedrībai," viņa piebilst.

 

Kultūras komitejas abas deputātes secina, ka beidzot ir jārisina jautājums par kultūras un sporta centra direktores atbilstību amatam. Komiteja saņēmusi arī Smiltenes kultūras un sporta centra darbinieku vēstuli par problēmām šajā iestādē.

 

Smiltenes kultūras un sporta centra direktore Gunita Ozoliņa atbalsta ideju par iedzīvotāju aptauju, taču nepiekrīt tam, ka kultūras dzīve Smiltenē ir zemā līmenī. Viņa uzsver, ka katru pēcpusdienu darba dienās iestādes telpas maksimāli noslogo mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi un tie strādā labi. Šajā gadā kultūras jomā pilsētā piedāvāts 71 pasākums.

 

"Kultūras dzīve pilsētā ir tāda, kādu šajos apstākļos pie saņemtā finansējuma varam atļauties. Jā, varbūt vajadzētu ņemt viesmāksliniekus. Lai kultūras dzīve pilsētā kļūtu labāka, palīgā jānāk domes kultūras komitejai. Kad dome apstiprina pašvaldības budžetu, komitejas deputātiem būtu jāapskatās, kāds budžets ir kultūras un sporta centram, un iestāde jāatbalsta," rosina G. Ozoliņa.

 

Kā vērtējat izglītības, kultūras un sporta dzīvi Smiltenē?

 

Joma

Apmierina

Neapmierina, satrauc

Ieteikumi, ierosinājumi

Izglītība

 

 

 

 

 

 

Kultūra

 

 

 

 

 

 

Sports

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aizpildot anketas, lūgums minēt vārdu un uzvārdu, lai sabiedrības viedoklis nebūtu anonīms.

Komentāri 37

lia

nu interesanti gan- gadā 71 kultūras pasākums!
Tas taču nav nekas, jo tajos ir ieskaitīti pasākumi, kurus rīko paši ansambļi, nu piem. " Apvedceļš", tajos ir ieskaitīti arī svinīgie mītiņi, izstādes, pat mūzikas skolas rīkotie pasākumi, nu vai tas ir godīgi?
Arī 71 pasākums priekš Smiltenes iedzīvotāju skaita- 1 apvienotais pasākums nedēļā, nu pamaz, pat pārāk pamaz.
Es domāju, ja mums ie Jāņukalns, ir kultūras nams tas ir jānoslogo ar pasākumiem, lai cilvēki var izvēlēties un atpūsties.
Kāpēc kultūras namā ir nostādne, ka ir tikai jāpelna, ja nav peļņas, tad nav pasākuma. Vijciems- mazs pagastiņš, bet pasākumi notiek ar lielu vērienu. Nu pamācieties, ja neziniet, bet laikam jau negribiet- tur tā vaina. Tāpat citos pagastos notiek balles, kāpēc tur var rīkot, bet pilsēta nē, nu kur nu- nav taču peļņas, ir tikai zaudējumi.

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 09:55

lulū

tā anketa ir tik virspusēja. Nu varēja taču detalizētāk. Tāpēc jau G. Ozoliņas kundzīte nemaz neuztraucas, jo būs maz cilvēku, kuri izteiks savas domas tik izvērsti.
Bet sasparojamies, jo tagad mums dod iespēju dome kaut ko mainīt. Ceru, ka izdosies atrast cilvēku ar piemērotu izglītību, nevis partiju.

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 09:59

Tofiks

Cik atceros savā mūžā, tad labu organizatoru nemaz nav tik daudz un nepietiek tikai ar izglītības dokumentu atvilknē. Tur vajadzīgas cilvēciskās īpašības, vajdzīgs augsts domas lidojums, iztēle, radošums..
Lūk, tādi cilvēki nemētājas, tādus pārvilina! Un nevajag cerēt, ka kādu nevajadzīgo vienā vietā, ieliks citā un nu tas būs darītājs!

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 10:34

tuvojas

ļoti var redzēt,ka tuvojas vēlēšanas un divas deputātes izmisīgi tām gatavojas glabjot sevi un kultūru

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 12:21

lia

īstenībā man gluži vienalga vai deputātes taisa savu karjeru vai nē, bet kaut kas ar kultūru Smiltenē nav kārtībā. Un varbūt pirmsvēlēšanu laiks arī mums dos kādu labumu

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 13:16

karlis

Tas jau nu fakts,ka laukos aktīvāka ir kultūras dzīve!
Pareizi saka abas deputātes,ka nav kārtības,jo tas ka kult nams noslogots ar dejotājiem jau vēl nenozīmē,ka kaut kas notiek priekš tautas,kur tad 71pasākums?

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 14:18

es

vai tik nu nav pieskaitīti arī sporta pasākumi, kuri notiek Sporta un ku-u-ultūras centrā, ko? Tur jau gan ir Guntara nopelns.

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 14:28

uģis

bet ja tie pagasti ieveerotu latvijas likumus, tad vinjiem ar taas balles buutu ljoti maz. taada diemzheel ir taa situaacija.

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 14:46

Lietava

Beidzot abas deputātes ir attapušās, ka tuvojas pašvaldību vēlēšanas. Tauta tāpat visu atceras, ka visus šos gadus viņām ir bijis pie kājas, kas Smiltenē notiek ar kultūru. Bet Ozoliņu jau sen vajadzēja izmest no siltā krēsla.Ceru, ka neviena no šīm trim nākošaja domē netiks.Visas viņas ir neizdarīgas balamutes ar putna ligzdām uz galvas.

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 14:46

sogad laikam janukalna 2 balles bija atklasanas un ligo cik es aceros

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 15:12

redakcijai

Cien., redakcija!

Kā sapratu, anketas ir fiziski jāaiznes uz Jūsu biroju vai pastkasti. Nerunājot par anonimitāti mazpilsētā, aizdomājos, kā būs ar atsaucību!...
Kurš šājā, e-laikmetā tās ņems un printēs un nesīs uz redakciju nodot personiski?
Varbūt tad norādiet e-pastu, uz ko sūtīt!

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 15:35

turks

Pats jautrākais ka tie 71 pasākumi notiek vai nu ar Ozoliņu vai bez, gluži kā agrāk. Vecajos laikos.

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 17:17

Es

Kas tā par anketu??? Neviens tādu anketu neizstradaa priekš cilvēku aptaujašanas? Tā jau ir tikai tabula!!!

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 21:05

.....

Papildinot lia,tiešā kāpēc mazākie paagsti cenšās uzturēt šo kultūras garu,kaut vai šodien pat Launkalnes pagastā ir uzaicināts Rīgas teātris,es tikai domāju, kas notks ar kultūras dzīvi, kad būs novads???

pirms 12 gadiem, 2008.10.25 15:33

jūtams

Par Ozoliņu jau rakstīts daudz, bet vai Verginai un Co nav jāuzņemas līdzatbildība? Viņām taču visu laiku ir bijusi iespēja kaut ko mainīt! Tagad arī jūtama vēlme "nocirst" vienu konkrētu galvu, kas tomēr ir konkurente nākošajās pašvaldību vēlēšanās, nevis ko nopietni mainīt. Vergina nomainīja partiju, cik var saprast pēc Domburšova, jaunajā cenšas izsisties spicē un varbūt ieņemt novada vadības krēslu? Doma jau laba, bet arī viņas atbildība ir kultūras un sporta jautājumi, ne tikai Ozoliņas!

pirms 12 gadiem, 2008.10.25 17:21

...

I.Verginu jau smiltenieši tāpat par mēru neievēlēs.

pirms 12 gadiem, 2008.10.26 14:04

lidacina

Nu,ziniet,ir jau arī taisnība par tiem kultūras pasākumiem.Pietiekami bieži nedēļas nogales kopā ar vīru pavadām pie draugiem Smiltenē.Tur pat elementāru balli nevar uzrīkot,nerunāsim par kautkādiem citiem kultūras pasākumiem. Pat dziļos laukos ir labāk organizēta kultūras dzīve.Skumji,bet fakts...

pirms 12 gadiem, 2008.10.26 19:10

par Smilteni

Sen laiks to kultūras namu reooooorganizēt ar vadoni priekšgalā. Cik zinu šis jautājums jau sen dažam labam kā dadzis bikēs. Lai izdodas!

pirms 12 gadiem, 2008.10.26 19:32

pareizi

Vergina visu pareizi dara- vēlesim viņu par novada mēru. Palīdziet tauta.

pirms 12 gadiem, 2008.10.26 19:45

Smiltene