Divu mēnešu laikā otro reizi ar kanalizācijas ūdeņiem applūst dzīvojamā māja 3

Neskatoties uz brīvdienu un puteni, 23. novembrī karsta darbadiena bija Smiltenes pilsētas pašvaldības SIA "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" darbiniekiem. Viņiem nācās likvidēt avāriju, kuras rezultātā ar kanalizācijas ūdeņiem appludinātas dzīvojamās mājas Krāsotāju ielā.

Svētdienas rītā "Ziemeļlatvijai" piezvanīja Smiltenes Krāsotāju ielas 2. nama īpašnieks Dzintars Natūrins. Viņš pastāstīja, ka ar kanalizācijas ūdeņiem applūdušas vairākas izīrētās telpas un pagalms. Arī ēkai blakus esošās kanalizācijas akas ir pilnas ar bālganu šķidrumu.

Šis nepilnu divu mēnešu laikā jau ir otrais gadījums, kad blāvais un smirdīgais "kokteilis" piepildījis vairākas izīrētās telpas.

Savukārt Krāsotāju ielas ceturtā nama dzīvokļu īpašniekiem nācās sadzīvot ar nepatīkamo smaku un šķidrumu tikai pagraba telpās. Mēs centāmies noskaidrot, kāpēc kaut kas tāds īsā laika periodā notiek vairākas reizes un kas tiks darīts, lai kanalizācijas ūdeņu noplūšana neatkārtotos.

Aplūkojot appludinātās telpas, var saprast Dz. Natūrina neapmierinātību ar notiekošo brīvdienu rītā. Smaka, kas jūtama blāvajā šķidrumā bija ļoti nepatīkama. Vēl nepatīkamāk ir tas, ka šī nav pirmā reize.

Drūmo noskaņojumu pastiprina arī tas, ka svētdienas rītā uzreiz neizdodas sazvanīt atbildīgās personas. Pēc nepilnas stundas tas izdevies, tomēr palīdzību nācās gaidīt vēl kādu laiku. Dz. Natūrins nebrīnās, ka nepatīkamais notikums var atkārtoties. "Ko līdz šim ir darījuši atbildīgie, lai tā nenotiktu?" viņš taujā.

Namu un komunālo uzņēmumu pārvaldes (NKUP) darbinieki, novēršot avāriju, iztīrīja applūdušo posmu Krāsotāju ielā. NKUP operators Laimonis Žūkurs, kurš todien strādāja notikuma vietā, nevarēja pateikt, kas īsti ir avārijas cēloņi.

Arī NKUP valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis nepateica avārijas cēloņus, jo to nezina vēl līdz šim. Tomēr solīja to obligāti noskaidrot. "Bez videokameras ievietošanas kanalizācijas caurulēs to nav iespējams noteikt. Lai noplūde neatkārtotos, mēs viennozīmīgi noskaidrosim cēloņus. Tur var būt visādi brīnumi, jo kanalizācijas caurules ir aptuveni 50 gadus vecas," saka R. Melderis.

"Ziemeļlatvija" sekos līdzi notiekošajam, vai komunālo uzņēmumu pārvalde pildīs solīto, lai kas tāds neatgadītos vēlreiz.

Komentāri 3

kukū

Dzeltenās preses lapele. Santa vismaz varēja sākt bez kļūdām rakstīt. Tak gana ilgi jau strādā :)

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 10:31

Smiltene