Domā paplašināt Tepera sporta un atpūtas kompleksu Smiltenē 6

Tepera ezera sporta un atpūtas kompleksu Smiltenē pilsētas dome iecerējusi nākotnē labiekārtot un papildināt ar jauniem atpūtas un sporta objektiem.

 

Pēc pašvaldības pasūtījuma Rīgas arhitektu birojs SIA "Nams" izstrādājis metus jeb redzējumu, kā attīstīt Tepera ezera apkārtni, lai tajā sabiedrībai būtu vēl plašākas un daudzveidīgākas iespējas sportam un atpūtai.

 

Metus biroja speciālisti pirmo reizi prezentēja piektdien Smiltenē seminārā Vidzemes reģiona pilsētu plānotājiem un ainavu arhitektiem.

 

Arhitektu darba mērķis ir tehniskās dokumentācijas izstrāde līdz 2009. gada 30.jūnijam par Tepera ezera sporta un atpūtas kompleksa rekonstrukciju un paplašināšanu.

 

"Attīstību redzam pamazām, pa posmiem, atkarībā no pašvaldības iespējām dotajā brīdī," saka arhitekte Inga Kraule. SIA "Nams" ierosina sākt ar jau esošā stadiona sakārtošanu: atjaunot skrejceliņus, ierīkot vēl vienu taisnu celiņu, uzbūvēt sportistu ģērbtuves un tribīnes skatītājiem, kā arī rekonstruēt otru tenisa kortu.

 

Perspektīvā arhitektu redzējums ir uzbūvēt vēl vienu stadionu ar zāliena segumu teritorijā, kur savulaik atradās vecā BMX trase. Tur varētu trenēties vieglatlēti, tai skaitā šķēpmetēji.

 

Smiltenes sporta skolas vieglatlētu treneris Guntars Markss rosina rast iespēju jau esošajā stadionā pilnvērtīgi trenēties arī šķēpa metējiem. Šajā sporta veidā smiltenieši sasnieguši Latvijas mērogā ievērojamus rezultātus. "2009. gadā divi Smiltenes sporta skolas audzēkņi kandidē uz līdzdalību pasaules jauniešu čempionātā vieglatlētikā šķēpa mešanā," informē G. Markss.

 

SIA "Nams" izstrādājis arī ieteikumus aktīvās atpūtas zonas attīstībai Tepera ezera apkārtnē un rosina, piemēram: labiekārtot peldvietu; vasarā hokeja laukumā ierīkot mazu skeitparku; atvērt kafejnīcu un inventāra, tai skaitā laivu nomu; parka teritorijā izveidot celiņus velosipēdistiem un skrituļslidotājiem un virvju šķēršļu takas bērniem un pieaugušajiem.

 

Kopumā I. Kraule vērtē Tepera ezera apkārtni kā ļoti skaistu vietu, kurā cilvēki atpūšas jau šobrīd. To attīstot, teritorijai tiktu piesaistīti arī pilsētas viesi.

 

Projektu par Tepera ezera daudzfunkcionālas rekreatīvās zonas tehniskās dokumentācijas izstrādi Smiltenes pilsētas dome īsteno Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta grantu shēmā "Īstermiņa ekspertu fonds".

 

 

Savukārt Tepera ezera sporta un atpūtas kompleksa paplašināšanai pašvaldība cer piesaistīt daļu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma, uz ko Latvijā pretendē tikai 17 pilsētas, arī Smiltene.

Komentāri 6

Nu, nu, nū!

Ļoti cerīgi un pareizi! Tur pateicīga vieta. Daudz kas jau no iepriekšējā, tikai jāsaved kārtībā. Varbūt noder arī kāda talciņa?

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 10:37

atpūtnieks

Labas domas , skaisti projekti 1 tik lai nasanāk kā ar tenisa kortu , kur parasts cilvēciņš nemaz netiek gaidīts!

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 10:54

xxxx

Laba iecere, lai tikai istenojas, un lai butu iespeja apmeklet visiem ne tikai atseviskiem darboniem!!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 10:59

alise

Lai veicas !Lūgums neaizmirst,ka ezeru tur dambis,kas remontējams,un to,ka ezers upes galā steidzami tīrams ,citādi laivām drīz nebūs kur braukt.Par skaisto ūdenkritumu arī varētu padomāt-darba tur mazs-tikai liekais uzbetonējums noskaldāms un jauns krāšņs objekts klāt(patreiz tur izveidojusies bēdu ieleja).

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 15:16

varētu tur kur hokeja laukums, drīzāk mazu hokeja halli, nevis slidotājiem, bet hokeju klubiem, jo viņiem jābraukā uz valmieru
vēlu veiksmi un piepildiet smilteniešu sapņus

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 15:30

lenii

Hokeja halle taja vieta butu par mazu, jarekina vel gerbtuves u.c papildtelpas. Hokeja halli vajag - atvertu ari citiem slidotgribetajiem, ne tikai hokejistiem!
Un vel - vajag atjaunot apbuvi somu pirts ekas vieta - piemeram, kaut ko lidzigu teusma informacijas centram vai muzejam vai kaut ko saistiba ar muzeju. Ja butu pirts, tad to pamata izmantotu "vietejie biezie".

pirms 12 gadiem, 2008.12.03 03:56

Smiltene