Dombrava: VL-TB/LNNK rekomendē Cunskai atstāt domes komisijas vadītājas amatu 1

Saistībā ar izskanējušiem pārmetumiem par Smiltenes novada domes deputātes Aijas Cunskas rīcību nacionālās apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK valde rekomendē viņai atstāt domes komisijas vadītājas amatu, aģentūrai LETA pavēstīja VL-TB/LNNK valdes loceklis Jānis Dombrava.

Cunskai, kura ievēlēta domē no nacionālās apvienības saraksta, tiek pārmesta Krievijas propagandas materiālu izmantošana semināros apkārtnes skolu direktoriem. Saskaņā ar domes mājaslapā publicēto informāciju, viņa ieņem Interešu izglītības jautājumu un programmu izvērtēšanas un mērķdotācijas sadales komisijas vadītājas amatu.

Cunska nav VL-TB/LNNK biedre, tāpēc politiskais spēks šajā jautājumā var tikai izteikt rekomendāciju domei un pašai deputātei, skaidroja Dombrava. Partija uzskata, ka Cunskai vairs nevajadzētu domē vadīt izglītības lietu skatīšanu.

VL-TB/LNNK valdes pārstāvis piebilda, ka šo jautājumu pamatā vajadzētu risināt pašā Smiltenē, nevis kādam no malas.

Kā ziņots, tuvāko nedēļu laikā VL-TB/LNNK Smiltenes nodaļa apspriedīs Cunskas darbību un lems par tālāko rīcību, aģentūrai LETA pavēstīja nodaļas vadītājs Edgars Kalniņš. Viņš gan nebija gatavs prognozēt, kā partijas biedrei nāktos atbildēt par notikušo, taču uzsvēra, ka Cunskas rīcība nav bijusi ļaunprātīga un deputāte nav vēlējusies izplatīt propagandu. Viņš atzina, ka izvēlētie materiāli bijuši partijas vērtībām neatbilstoši.

Arī Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis (VL-TB/LNNK) nevarēja pateikt, vai Cunsku varētu sodīt. Viņš norādīja, ka par to spriedīs komisija. Komisiju varētu izveidot domes sēdē 29.novembrī.

Kā vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga", Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) uzdevis pašvaldībai izvērtēt Smiltenes novada domes priekšsēdētājas vietnieces Cunskas rīkotās apmācības skolu direktoriem.

10.novembrī Cunska Smiltenes novadu skolu direktoriem rīkoja semināru "Pašnovērtējums. Laime būt pašam.", kurā deputāte stāstījusi par ajūrvēdu un to, kādu pieredzi viņa gūst braucienos uz Krieviju, kur praktizējot viņas skolotājs. Savu uzstāšanos noslēgusi ar Krievijas popmūziķu mūzikas klipu "Dzīvot", kas ir daļa no Krievijas sabiedriskās televīzijas projekta. To Krievijas mediji izmantojuši, lai popularizētu 9.maija kustību "Nemirstīgo pulks". Tas skolu direktoriem radījis vēl vairāk jautājumu, un mācību iestāžu vadītāji seminārā saskatījuši Krievijas propagandas elementus, informē raidījums.


Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Apbrīnojami, ka persona kas skaitās piederīga VL partijai, garīgai apmācībai brauc Latvijas okupantu, pasaules teroristu zemē.
Latvijas valsts specdienestiem jāveic padzļināto pārbaudi par šo personu, vai tik nav kremļa agente, pasniedzējs nav kremļa agents, un apmācības notiek kremlim vajadzīgā gaisotnē.

Neticu, ka braucot krievijā, zinot, ka tā esot okupants, noteiktā dziesma tika izvēlēta nejauši.
Nejauši to varētu, jutubā izvelēties kāds, kam nav nekādu saišu ar krieviju, kurš nezin krieviski un patika meldiņš.

Ja ne nevienaldzīgie, kuri iesniedza prasību, tad šī kremļa mute arī turpinātu propagandu. Cik vēl Latvijā amatpersonu brauc krievijā parunāt par pašnovertējumu, vai vēl kautko?

Uzskatu, ka ja esi nodokļu algā, būtu jāliedz fiziski braukt krievijā. Kas tur meklējams, vai pazaudēts?
Es neesmu nodokļu naudā, ja man kāds dotu 1000 ceļam un teiktu brauc, es nebrauktu, jo nekas tur nav pazaudēts.
Es nesaprotu, kāpēc būtu jādraudzējās ar krieviju, tās pilsētām, cilvēkiem.
Vismaz līdz nav pakārts punduris, iznīcināts vateņu gars un valstī nav demokrātijas pēc ASV parauga.

Ja gribās draudzību ar mazāk attīstītiem, ja vairāk attīstītas valstīs negrib draudzēties ar mums, var atrast draugus kādā Afrikas valstī. Tobago sala kādreiz bija Latvijas, kāpēc nedraudzēties tur? Varbūt tur vēl ir latvieši.

Kāpēc visas amatpersonas grib draudzēties ar krieviju? Eksports tur, imports, izaugsme, blablabla. Kremlis maksā naudu? Tobago arī dzīvo cilvēki, pasaule ir liela. Kāpēc tieši krievija, kura pieradīja sevi vēsturē tikai ar okupācijām, kariem un naida kurināšanu.

pirms 3 gadiem, 2017.11.29 08:48

Smiltene