Donoru diena jau nākamajā nedēļā

Nākam trešdien, 10. novembrī, Smiltenes kultūras un sporta centrā notiks donoru diena. Tie cilvēki, kuriem iepriekšējā reizē negaidīti lielās atsaucības dēļ speciālisti atteica, šoreiz asinis ziedot varēs ārpus rindas.

Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komitejas Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante informē, ka donoru diena 10. novembrī notiks no pulksten 9.00 līdz 12.00.

Viņa atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Svars nedrīkst būt mazāks par piecdesmit kilogramiem, un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholiskos dzērienus un smēķēt. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.

Ik viens donors pirms asins ziedošanas saņems brokastu paciņu lata vērtībā. Savukārt pēc tam - pusdienu kompensāciju - trīs latus.

Valsts asins donoru centra Latgales filiāles speciāliste Maruta Krustāne informē, ka kopš 18. oktobra visi donori, kuri ziedo asinis Latgales filiāles rīkotajos izbraukumos (kā tas ir Smiltenē un Valkā - red.), saņems Lietuvā ražotā produkta Hematogenas Vita + tāfelītes asins līdzsvara atjaunošanai organismā.

Smiltene