Donoru diena Smiltenē

VADC Latgales filiāle informē, ka 2010. gada 15. decembrī tiek organizēta asins donoru diena Smiltenes Kultūras nama telpās no pulksten 9.00 līdz 12.00.

„Šobrīd ļoti pateicamies O (I) grupas rēzus pozitīvajiem asins donoriem par atsaucību! Uz doto brīdi šīs grupas asins krājums ir pilnībā pietiekošs. Ņemot vērā to, ka slimnīcas ar šīs grupas asins komponentiem ir pilnībā nodrošinātas, turklāt asins komponentiem ir noteikts derīguma termiņš (eritrocītu masai tas ir 35 dienas), VADC Latgales filiāle līdz š.g. 17. decembrim nepieņems O(I) grupas rēzus pozitīvos asins donorus gan VADC Latgales filiāles telpās, gan izbraukumos. Paldies par atsaucību un atvainojamies par sagādātajām neērtībām," norāda VADC Latgales filiāles sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Krustāne.

VADC atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 - 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kg, un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments!

M. Krustāne atzīmē, ka ikviens donors pirms asins nodošanas saņem brokastu paciņu viena lata vērtībā, pēc asins nodošanas saņem trīs latu kompensāciju pusdienām. Saskaņā ar darba likumu (74.p.), iepriekš paziņojot darba devējam par asins nodošanu, donoram pēc katras šādas dienas piešķir atpūtas dienu vai pēc darbinieka pieprasījuma šo dienu pievieno ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam.

Smiltene