Durvis ir atvērtas, bet “Ligzdiņas” nākotne Smiltenē - ziedotāju rokās 5

Šonedēļ Smiltenē pirmos apmeklētājus uzņēma bērnu brīvā laika centrs "Ligzdiņa". Centru savā privātmājā atvēra smilteniete Natālija Gailīte, ieguldot personīgos un daudzu ziedotāju atvēlētos līdzekļus.

 

"Ligzdiņas" mājvieta - Līvānu māja Peldu ielā netālu no pilsētas ģimnāzijas - piedzīvojusi Pelnrušķītes cienīgas pārvērtības.

 

Ēkas ārpuse ieguvusi glītu koka apdari un jaunu, ķiršu sarkanu jumta segumu. Kapitāli izremontētas divstāvu nama telpas. Tajās ir glītas mēbeles un daudz spēļu.

 

"Ligzdiņas" valdes priekšsēdētājas N. Gailītes mērķis ir piedāvāt vietu, kur brīvo laiku pēc mācību stundām skolā pavadīs bērni vecumā līdz 10 gadiem no sociāli neaizsargātām ģimenēm. Smiltenes skolu sociālie pedagogi jau apzinājuši 30 skolēnus, kuri reizi nedēļā dosies uz "Ligzdiņu". Tur viņi rotaļāsies, zīmēs un mācīsies skolotāju uzraudzībā.

 

N. Gailīte skaidro, ka centrs varētu uzņemt pat 90 bērnus, turklāt biežāk, nekā reizi nedēļā, jo interese ir, taču šobrīd tas nav iespējams naudas trūkuma dēļ. Centra dibinātāja ir nevalstiska biedrība "Ligzdiņa", un tai nav finanšu. "Centrs var pastāvēt, tikai pateicoties sabiedrības ziedojumiem," viņa uzskata.

 

Biedrībai jāmaksā par mājas apkuri un elektrību. Centrā ar bērniem strādā N. Gailīte, pensionētas skolotājas Gunta Atare un Maija Puriņa un divi brīvprātīgi palīgi skolēni, taču algu par to viņi nesaņem.

 

Smiltenes un apkārtnes uzņēmēju ziedojumi ieguldīti arī mājas remontā un mēbeļu un inventāra iegādē "Ligzdiņas" bērnu vajadzībām. Savu naudu ieguldījusi arī N. Gailīte, taču konkrētu summu viņa nevēlas nosaukt. "Ieliku gandrīz visu."

 

"Ligzdiņas" atbalstam ir atvērts ziedojumu konts. Savukārt Smiltenē, veikalā "Maxima", izlikta ziedojumu kaste.

 

Biedrības "Emmaus Smiltene" vadītāja Ārija Indrikovska no savas pieredzes gan secina, ka ziedojumus piesaistīt šobrīd nav vienkārši. "Uzņēmēji atbild, ka viņiem ir kredīti un dažādas problēmas," viņa stāsta.

 

Smiltenē pilsētas dome jau pirms gada Trīs pakalnu pamatskolas ēkā atvēra jauniešu iniciatīvas centru "Miteklis", kur skolēni pēc stundām pavada brīvo laiku. Tur gāja arī tagad "Ligzdiņā" sastaptie Dāvis Ābols (10 gadi) un Edžus Kondratjevs (12 gadi).

 

Smiltenes domes jauniešu lietu koordinatore Aurika Zīvere uzsver, - nebūtu vēlams, lai abu centru funkcijas dublētos. Par "Ligzdiņas" plusiem viņa nosauc šā centra atrašanos otrā pilsētas galā, kas izdevīgi tur dzīvojošajiem, un to, ka tur nodarbības bērniem vada skolotājas. "Miteklī" jaunieši paši organizē savu brīvo laiku.

Komentāri 5

piepe

Interesanti gan Gailīte ir iekārtojusies.Savu privātmāju par ziedotiem līdzekļiem izremontējusi. Tagad vēl cer dabūt līdzekļus apkures apmaksai. Kad apniks taisīt biznesu uz bērnu rēķina, tad viss paliks pašas vajadzībām. Labi iekārtojusies, un izskatās pēc labdarības. Kauns, kauns!

pirms 12 gadiem, 2008.10.17 12:39

luu

piekrītu Piepei- nevajag taisīt savai labsajūtai bērnu aizsargu. Kaut kā nesmuki!
Ziedot jau arī nevar bezgalīgi. Labi, palīdzējām atvērt centru, ja tāds tiešām, tiešām nepieciešams, bet tālāk tak nu strādājiet ....un cik es noprotu, ka bērnus jau tur negaidīs katru dienu, kāpēc tā?

pirms 12 gadiem, 2008.10.20 09:37

lia

sociāli neaizsargātām ģimenēm- un tas ir tikai vienu reizi nedēļā? Kas, šīm ģimenēm pārējās dienās ir viss kārtībā? Un kāpēc tikai šie bērni, varbūt citiem būtu arī interesanti, jo tas jau tikai 1 dienu nedēļā

pirms 12 gadiem, 2008.10.20 09:41

lis

Pilnigi piekritu piepei, jo nesertificets centrs un vel pie tam privata māja, kur tad bērnu tiesibas aizsardzības inspekcija?

pirms 12 gadiem, 2008.10.20 12:19

lis

Pilnigi piekritu piepei, jo nesertificets centrs un vel pie tam privata māja, kur tad bērnu tiesibas aizsardzības inspekcija?

pirms 12 gadiem, 2008.10.20 13:56

Smiltene