Dzēš aizdegušās automašīnas

Šomēnes Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Smiltenes posteņa ugunsdzēsēji trīs reizes dzēsuši aizdegušās automašīnas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Smiltenes posteņa komandieris Jānis Šepters brīdina transportlīdzekļu vadītājus karstajā laikā pievērst lielāku uzmanību tam, vai viņu automašīnas ir tehniskā kārtībā.

"Ja ziemā visbiežāk ugunsgrēku iemesls ir bojājumi apkures sistēmā vai elektroinstalācijā, tad šovasar deg mašīnas. Nepaiet gandrīz ne diena, kad Vidzemē nav aizdegusies kāda mašīna, piemēram, šo trešdien Cēsīs un Alūksnē," informē J. Šepters.

VUGD Smiltenes posteņa ugunsdzēsējus šomēnes divas reizes izsauca uz Launkalnes pagastu. Tur dega Vidzemes šosejas malā pamests kravas furgons, bet kokapstrādes uzņēmuma teritorijā - baļķvedējs. Smiltenē, Rīgas ielā, šomēnes aizdegās vieglā automašīna "Audi".

Ja mašīna ir tehniskā kārtībā, tad tā neaizdegsies arī karstā laikā, uzskata Smiltenes autoservisa firmas "Dzērvenīte" valdes priekšsēdētājas vietnieks Vairis Tralla. "Taču, ja sakrīt divi apstākļi, - degvielas noplūde un dzirksteļo vadi, turklāt tas notiek vienuviet, tad gan iespējamība aizdegties karstā laikā ir lielāka, nekā vēsā," piebilst V. Tralla. Uzmanība jāpievērš arī tam, vai transportlīdzeklim tehniskā kārtībā ir bremzes.

Ugunsdzēsēji arī brīdina cilvēkus rīkoties uzmanīgi ar uguni mežā un pļavā, jo karstumā viss ir izkaltis un var aizdegties no sīkas dzirksteles, piemēram, zemē nomesta izsmēķa. Trešdien, 14. jūlijā, pulksten 14.30 Smiltenes posteņa ugunsdzēsēji jau saņēma izsaukumu uz Blomes pagastu, kur autoceļa Smiltene - Blome 8. kilometrā ceļa malā dega sausā zāle.

Smiltene