Dziesmu svētkos muzicē partijas krekliņos 10

Pēc X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem plašsaziņas līdzekļos politiskā kontekstā izskanējis Smiltenes mūzikas skolas pūtēju orķestra vārds. Sestdien, 10. jūlijā, koncertā Mežaparka Lielajā estrādē smilteniešu kolektīvs uzstājās, tērpies zaļos krekliņos, uz kuriem attēlots politisko partiju apvienības "Vienotība" logotips.

Pūtēju orķestra diriģents Pēteris Vilks un apvaicātie jaunieši "Ziemeļlatvijai" noliedz, ka apzināti iesaistīti Saeimas priekšvēlēšanu aģitācijā.

Smiltenes pūtēju orķestris dienu iepriekš, 9. jūlijā, esot uzaicināts sniegt īsu koncertu pie "Vienotības" biroja netālu no Vērmanes dārza. "Nospriedām, kāpēc gan mēs nevarētu aiziet uzspēlēt? "Vienotības" birojs mums visiem uzdāvināja zaļus krekliņus un saldējumu. Bērni bija priecīgi," atceras orķestra diriģents un uzsver, ka viņš nav saistīts ar politiku nekur un nekādā veidā un kolektīvs partijas uzdāvinātos krekliņus uztvēris tikai kā iespēju svētkos ietērpties vienādā apģērbā.

"Krekliņi ir foršā, zaļā krāsā, bet mūsu baltie krekli četros koncertos bija piesviedrēti. Izdomājām uz noslēguma koncertu uzvilkt jaunos krekliņus. Tur nebija nekādas politiskas domas, un neviens mūs nespieda tos vilkt," stāsta pūtēju orķestra dalībnieks Jānis Namnieks. Skolnieks kategoriski noliedz internetā lasīto, ka jaunieši piespiesti uzvilkt krekliņus ar "Vienotības" logotipu. Arī "Vienotības" sabiedrisko attiecību vadītāja Gunda Reire "Ziemeļlatvijai" uzsvēra, ka, dodot šo dāvanu, nebija prasības to obligāti vilkt mugurā svētkos vai citos gadījumos.

Arī Smiltenes novada delegācijas organizatoriem neienāca prātā, ka partijas zaļie krekliņi bērnu mugurās vēlāk izraisīs tik plašu rezonansi. "Zaļā krāsa "atdzīvināja" kolektīvu, un bērnu prieks dubultojās. Svētkos mūsu mūzikas skolas pūtēju orķestris izcīnīja trešo vietu," atgādina Smiltenes novada delegācijas koordinatore Inga Sīmane.

Izglītības un zinātnes ministrijas komunikācijas nodaļas vadītāja Dace Jansone-Klasiņa atzīst, ka uzraudzība par skolēnu tiešu vai netiešu iesaistīšanu priekšvēlēšanu aģitācijā nav ministrijas kompetencē. "Jāsaprot, ka politiskās partijas dara visu, lai sevi reklamētu. Konkrētajā gadījumā tā ir skolas direktora un attiecīgā kolektīva vadītāja atbildība, jo viņš nosaka, kādā izskatā bērni piedalīsies svētku koncertā," uzsver D. Jansone-Klasiņa.

Smiltenes mūzikas skolas direktors Andris Megnis no komentāriem atteicās. Kaimiņu novada Valkas ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga spriež, ka uz dziesmu svētku fona notikušais ir tikai sīkums. "Galvenais, partijām nevajadzētu bērnus jaukt iekšā politikā. Žēl, ja skolēniem un kolektīva vadītājam pēc notikušā palikušas mieles," teic L. Kreicberga.

P. Vilks "Ziemeļlatvijai" stāsta, ka zaļos krekliņus pūtēju orķestris vilks arī šo sestdien Smiltenes novada svētku koncertā. "Un kas par to? Mums tā ir tikai vienāda skaista forma," saka diriģents.

"Ja tā ir skolēnu brīva izvēle, tad viss ir kārtībā," atzīst sabiedrības par atklātību "Delna" eksperte Līga Stafecka. Taču viņa aicina skolotājus un skolēnu kolektīvu vadītājus daudz nopietnāk padomāt, kas tas ir par krekliņu un vai ir īstā vieta un laiks, kad to vilkt. "Ja krekliņus šajā gadījumā uzvilcis viss kolektīvs, tad viņi ir atbalstījuši partiju, kaut neapzināti. Ja krekliņus velk kā kolektīva formu, partijas simboliku var aizsegt," iesaka L. Stafecka.

Komentāri 10

xxx

Jā ,tagad visi gudri!Nesaprotu, kāpēc gan šie gudrie spriedēji un nosodītāji,nevarēja nopirkt rozā,dzeltenus,zilus krekliņus(mēs to zinām kāds bija laiks )un aizvest,lai bērniem ir ko pamainīt.Forši ,lai labi valkājas!

pirms 10 gadiem, 2010.07.15 10:25

pašdarbnieks

Nesaprotu,kur ir problēma.Vai nav vienalga,kāds krekliņš mugurā? Bērni bija pelnījuši un par tiem nebija jāmaksā.Prieks,ja ar mūziku,ar savu talantu varēja priecēt daudzus,kaut arī kādas partijas bosus.Tagad meklēs adatu siena kaudzē!Labāk pavērst skatienu uz citām nebūšanām Smiltenē,kā tagad kādus vainot.Izskatās,ka mūsu valstī patiešām kaut kas nav kārtīībā.Paldies pūtēju orķestra vadītājam , paldies bērniem.Valkājiet droši.Manu lēmumu vēl';ešanās šāda veida reklāmas nevar izmainīt.vai vispār vērts iet uz vēlēšanām,jo tautas balsij nulles vērtība.

pirms 10 gadiem, 2010.07.15 10:44

Ha ha

Vienotība ļoti skaisti un viltīgi izmantoja iespēju uz Smiltenes jauniešu rēķina uztaisīt sev reklāmu. Mūsējie to nepamanīja. Akli vai?

pirms 10 gadiem, 2010.07.15 14:04

Ha ha

Vienotība ļoti skaisti un viltīgi izmantoja iespēju uz Smiltenes jauniešu rēķina uztaisīt sev reklāmu. Mūsējie to nepamanīja. Akli vai?

pirms 10 gadiem, 2010.07.15 14:05

..

Jauniesiem, protams, bet vaditajs nevar nesaprast, ka partijas kreklu nesasana uzstajoties, ir sis partijas reklamesana. Zel, ka vini, mulkiisi, to izdariija bez maksas, jo parasti par to daargi samaksaa!!!! Un citaam partijaam tagad labs piemeers, cik viegli apmulkot lauķus.

pirms 10 gadiem, 2010.07.15 14:23

zzs

Tas, ka bērni tika pie krekliņiem un saldējuma par brīvu-forši, ka visi bija vienādi ģērbti, arī forši-kolektīva un vienotības sajūta, un ja jau vienotība- vai slikti, ka kāds vienojas?:))

pirms 10 gadiem, 2010.07.15 21:47

saulite

Liekaties mierā, lai politiķi vārās savā sulā, drīz vispār kaili staigājam, kā Adams un Ieva un nebūs nekādas problēmas.

pirms 10 gadiem, 2010.07.16 21:06

saulite

Liekaties mierā, lai politiķi vārās savā sulā, drīz vispār kaili staigājam, kā Adams un Ieva un nebūs nekādas problēmas.

pirms 10 gadiem, 2010.07.16 21:09

muļķības

Nu ko jūs citu gaidījāt, tur taču ir Vergina. Nevajag cilvēkus muļķot divreiz un izlikties, ka neko nesaprotat. To es par pedagogiem. Nav žēl, lai valkā, bet tad arī pasakiet, ka tā ir jūsu politiskā kampaņa!

pirms 10 gadiem, 2010.07.17 22:57

Smiltene