Dzīvnieku SOS: Čiepiņa ir laimīga

Pateicoties cilvēku līdzcietībai, vēl viens novārtā pamests dzīvnieks atradis jaunas mājas. Suņu meiteni Čiepiņu no Jēkabpils pieņēmusi jauna ģimene Smiltenes pusē.

 

Bijušā saimnieka mājās kucīte dzīvoja pagalmā bez pajumtes un ūdens un pārtika no pagalma miskastē atrastā.

 

Kārtējo reizi par nelaimīgu dzīvnieku parūpējās rīdziniece Laila Smeltere. Reiz jau viņai izdevās atrast Smiltenē mājas Iecavā pamestam sunim. Nesen L. Smeltere atkal aicināja "Ziemeļlatviju" un portālu ziemellatvija.lv pastāstīt saviem lasītājiem par pamestu mājdzīvnieku un dot viņam pajumti.

 

Čiepiņas jaunā saimniece Signe Šūtele mīlīgās suņu dāmītes fotogrāfiju ieraudzīja laikrakstā "Ziemeļlatvija", ciemojoties pie kaimiņienes. Smukiņā Čiepa viņai uzreiz iepatikās. Signe nolēma dzīvnieciņu paņemt, kaut arī mājās jau ir viens suns, kaķis un truši.

 

"Visiem te pietiek vietas," saka Signe, izrādot savu saimniecību Launkalnes pagasta Saltupos. Ģimene dzīvo privātmājā. Gana plašajā pagalmā var izskrieties visi dzīvnieki, arī Čiepiņa.

 

Suņu meitene jau iedzīvojusies jaunajā vietā un sadraudzējusies gan ar saimnieku mazo dēliņu Gustavu, gan lielo suni Rendu un rudo kaķi, kuru reizēm patrenkā pa pagalmu. Signe smej, ka Čiepiņa pēc rakstura ir preilene. Patīk gulēt gultā, taču tas nu gan viņai netiekot ļauts.

 

"Dzīvespriecīga bez gala un mīļa. Ja ko grib, tad slejas pakaļkājās un ar ķepiņām prasa. Nesaprotu, kā cilvēks var pamest dzīvnieku. Ja esi paņēmis, tad par viņu jārūpējas," uzskata Signe. Viņas mājās jau bērnībā bija mājdzīvnieki.

 

Kad Signes ģimenei savulaik īrētā dzīvokļa saimnieks izvirzīja ultimātu - likvidēt suni, vai iet projām, viņa ar dzīvesbiedru labāk izvēlējās aiziet un arī turpmāk rūpēties par dzīvnieku.Tagad Signe gādā arī par kaimiņienes mazajiem trusīšiem. Garaušu mamma nomira, un mazuļi palika bez piena. Viņu audžumamma tagad ir Signes trusene.

 

"Mana sirds par vēl vienu suņa bērnu ir pilnīgi mierīga," atzīst L. Smeltere. Viņa jau iepazinusies ar Čiepas jauno ģimeni un ir pārliecināta, ka pret suņu meiteni tajā izturēsies labi.

 

L. Smeltere lūdz "Ziemeļlatvijā" pieminēt arī divas 12 gadus vecas pusaudzes Jēkabpilī, kuras pirmās satraucās par Čiepiņas likteni. "Aira savā pagalmā pamanīja un rūpējās par sunīti.

 

Vika viņu izmitināja savā mājā, kaut tur jau bija četras, no pagraba paņemtas kaķenes, kuras gaidīja bērnus, un divi mazi kaķēni," sieviete slavē meitenes par līdzcietību.

Smiltene