Dzīvnieku SOS: Iedzīvotājus satrauc mīlīgā suņuka liktenis

Lūgums palīdzēt. Teju nedēļu Smiltenes ielās klīst vilku sugas kucīte. Cilvēki cer, ka šķietami draudzīgai suņu meitenei atradīsies saimnieki.

Kāda "Ziemeļlatvijas" lasītāja informēja par vilku sugas kucīti, kas pēdējā laikā manīta klaiņojam pa pilsētas centru. Kā novērojusi sieviete, sunīte esot draudzīga un bieži redzama kopā ar bērniem.Izrādās, ka tā pati suņu meitene pagājušajā piektdienā pieklīdusi kādā mājā Dārza ielā.

"Kad atnācu vakarā no darba mājās, bērni pagalmā spēlējās ar svešo sunīti. Bērni bija paspējuši viņu arī pabarot. Tā viņa tagad pie mums ir iekārtojusies. Ļoti draudzīga, mīlīga un tāda, kurai patīk bērni. Tomēr paturēt mēs viņu nevaram. Dzīvojot pilsētas centrā, par suni rūpēties būtu diezgan neiespējami," stāsta smilteniete Evija.

Viņa pieklīdušo suni piedāvājusi paziņām, draugiem, radiem. Ievietojusi arī sludinājumu visos sev zināmajos portālos. Taču pagaidām bez rezultātiem. "Vienā dienā bija atbraucis kāds vīrietis skatīties suni, bet nepaņēma. Teica, ka esot par vecu. Kucīte ir aptuveni sešus septiņus gadus veca. Pirmās dienas bija bailīga, bet tagad vairs ne. Pa nakti guļ iekšā. No rītiem nāk klāt un pabaksta ar purniņu, jo grib tikt ārā," stāsta smilteniete.

Sieviete cer, ka ar laikraksta palīdzību draudzīgā suņu meitene atradīs sev labus saimniekus. Palīdzību Evija meklēja arī Smiltenes novada domē. "Informēju novada domes tehnisko direktoru Uldi Rudzīti par radušos situāciju. Teicu, ka dažas dienas vēl varu pieskatīt sunīti. Ja šo dienu laikā neatsauksies neviens, kurš vēlētos vilku sugas kucīti, tad dome solīja rīkoties," apgalvo smilteniete.

U. Rudzītis "Ziemeļlatviju" informēja, ka tuvāko dienu laikā mēģinās atrisināt radušos problēmu. Taču arī viņš cer, ka klaiņojošā kucīte iegūs jaunus saimniekus un nevienam nenāksies viņu iemidzināt.

Ja esat labs saimnieks un gatavs uzņemties rūpes par draudzīgo suņu meiteni, zvaniet Evijai, tālrunis 26329975.

Smiltene