Dzīvnieku SOS: Pamests likteņa varā 1

Aizvien biežāk dzirdams, ka cilvēki likteņa varā pamet mājas mīluļus. Šādu situāciju pēdējā laikā var novērot pie Tiltleju ezera Smiltenē. Pēdējā mēneša laikā cilvēki vairākkārt atveduši un pametuši pavisam mazus kaķēnus.

 

"Ziemeļlatvijā" pēc palīdzības vērsās smilteniete Ina Ābelīte. Sieviete stāsta, ka viņas dārziņā pie Tiltleju ezera regulāri pieklīst vairāki kaķi. Vecākie jau tur apmetušies uz dzīvi. Bet tagad kāds atvedis un pametis pavisam mazus kaķēnus. Vienam mincītim jau atrastas mājas Madonā. Bet otrs, kas varētu būt aptuveni mēnesi līdz divus vecs, cer atrast sev saimniekus.

 

 I. Ābelīte par situāciju dārziņos ir apbēdināta. "Esmu pārliecināta, ka mazie kaķēni ir atvesti un pamesti. Ja tie būtu klaiņojošu kaķu bērni, tad netuvotos cilvēkiem. Šis pēdējais mazais kaķēns izmisīgi ņaud un skrien pakaļ cilvēkiem. Es pat negribētu teikt, ko es par šādiem cilvēkiem domāju. Kā vispār var pamest dzīvu radībiņu, vai tad kāds ar saviem bērniem arī šādi spētu izrīkoties?

 

Diemžēl pašai nav iespēja pie sevis paņemt kaķēnu, tāpēc viņš vēl aizvien dzīvo dārzā. Bet tagad kļūst aizvien aukstāks un aukstāks. Māc bažas, vai tik mazs kaķis spēs izdzīvos. Es ceru, ka ir cilvēki, kam nav vienaldzīgs šis mīlulis un kāds spētu viņam dot pajumti," cer "Ziemeļlatvijas" lasītāja. Ja nav vienaldzīgs mazā kaķēna liktenis, zvaniet Inai - 28369627.

Komentāri 1

Lūdzu, lūdzu palīdziet kaķēnam! Nākamnedēļ sinoptiķi katru dienu sola slapju sniegu! Paņemiet pie sevis mājās kaut vai tikai pa ziemu un meklējiet jaunu saimnieku pavasarī!
Mums visiem taču gribas siltas mājas un mīļas rokas!

pirms 11 gadiem, 2009.10.09 08:42

Smiltene