Ēkas rekonstrukciju Smiltenē vajadzēja pabeigt rudenī; bērni gaida rindā 6

Smiltenes bērnudārza "Pīlādzītis" ēkas rekonstrukciju Mētras ielā vajadzēja pabeigt līdz aizvadītā gada 16. oktobrim. Taču vēl joprojām ēkas karkass atrodas iesāktu būvdarbu stadijā. Tas "iegriež" tiem vecākiem, kuru mazuļi gaida rindā uz bērnudārzu.

Pēc ilgiem klusuma mēnešiem objektā rosība atsākusies tikai šopavasar. Smiltenes novada dome atklātā konkursā izraudzījās citu rekonstrukcijas darbu veicēju, Rīgas firmu "Friteks".

Pārmet nosolītās cenas palielināšanuAr iepriekš iepirkuma procedūrā uzvarējušo Rīgas firmu "Amsek" līgums ir pārtraukts pēc savstarpējas vienošanās, informē Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis.

"Viņi (firma "Amsek" - redakcijas piezīme) nosolīja objektu par zemāku cenu, nekā patiesībā varēja izdarīt, bet vēlāk mākslīgi dzina augšā cenu. Visu laiku meklēja ieganstu, skatījās papildu darbus, kuri nebija argumentēti, un piestādīja mums par papildu darbiem tādu tāmi, kāda būtu nākamajiem konkursa pretendentiem, kuru piedāvātā cena atšķīrās stipri maz, par dažiem tūkstošiem," skaidro A. Mežulis.

Pašvaldības vadītājs piebilst, ka toreiz atbilstoši publiskajam iepirkuma likumam iepirkuma procedūrā bija jāņem tā firma, kura solīja zemāko cenu un kura iesniedza visus vajadzīgos dokumentus. Tas attiecas uz cenu aptauju. Šobrīd pašvaldības var izraudzīties arī saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu.

Tiesa, pašvaldības jau pērn varēja cenu aptaujas vietā izvēlēties rīkot atklātu konkursu. Tas gan ir sarežgītāk, taču ļauj izvēlēties starp divu veidu kritērijiem: saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu (te gan nevar vērtēt uzņēmuma pieredzi un resursus) vai zemāko cenu.

"Lursoft" datu bāzē "Ziemeļlatvija" noskaidroja, ka Rīgā, Bauskas ielā 58 reģistrētās firmas "Amsek" darbības virzieni ir pārtikas produktu ražošana, automobiļu apkope un remonts un cita statūtos paredzētā darbība. Ar firmas direktoru Ati Strengu "Ziemeļlatvijai" vakar neizdevās sazināties.

Uzņēmuma birojā paskaidroja, ka direktora nav uz vietas. Biroja darbiniece viņa mobilā tālruņa numuru neizpauda. Uz "Ziemeļlatvijas" korespondentes tālruņa numuru līdz publikācijas nodošanas brīdim SIA "Amsek" vadītājs nepiezvanīja.

Ēku vajag, lai samazinātu rinduFirmai "Friteks", ko tagad konkursā izraudzījusies Smiltenes novada dome, ir vairāki darbības veidi, viens no tiem - būvdarbi un kanalizācijas un ūdensapgādes sistēmu izveide.

Bērnudārza ēkas Mētras ielā rekonstrukcijas projektu plānots pabeigt līdz šā gada 30. septembrim. Tad uz turieni no bērnudārza lielās ēkas Rīgas ielā pārcels divas grupiņas.

"Bērnudārzam ēka Mētras ielā ir vajadzīga, jo tad mēs varētu uzņemt vairāk bērnu un samazinātos rinda uz bērnudārzu," saka Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādes "Pīlādzītis" vadītāja Santa Rudzīte. Sākotnēji bijis paredzēts, ka ēkā Mētras ielā audzēkņus varētu uzņemt jau aizvadītajā ziemā. "Viena grupiņa, kas uz turieni pārceltos, jau bija nokomplektēta, un tad arī visas 14 grupas bērnudārzā būtu pilnas," piebilst S. Rudzīte.

Smiltenes novada domē "Ziemeļlatvija" uzzināja, ka rindā uz bērnudārzu "Pīlādzītis" stāv 235 bērni un daudzus mazuļus vecāki rindā piesaka jau drīz pēc viņu piedzimšanas.

Cer pabeigt termiņā A. Mežulis ir pārliecināts, ka ēkas renovāciju celtniekiem izdosies pabeigt noteiktajā termiņā līdz 30. septembrim.

Tas ir projekts "Pirmsskolas izglītības iestādes "Pīlādzītis" Mētras ielā 11a infrastruktūras attīstība", ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF). Otrs finansētājs ir Smiltenes novada dome. Objekta kopējās plānotās attiecināmās izmaksas ir 232 653 lati.

No tiem ERAF nauda ir 197 755 lati.Būvdarbu laikā firma "Komunikācijas RVH" objektā rekonstruē un izbūvē ūdensapgādes, kanalizācijas un lietus ūdeņu tīklus. Vienstāvīgās koka ēkas rekonstrukcijas darbu ģenerāluzņēmēja ir firma "Friteks".

"Ēka tiks kapitāli pārbūvēta atbilstoši mūsdienu prasībām, tai skaitā arī energoefektivitātes ziņā. Faktiski tā tiks uzcelta no jauna, tikai vecajos izmēros," informē U. Rudzītis. Pēc renovācijas ieeja bērnudārzā būs no Mūrnieku ielas puses.

Komentāri 6

beka

Jauki!Tikai zīmes uz ceļa gan vajag salikt,kad ielu slēdz!

pirms 10 gadiem, 2010.05.18 11:38

seb

Par tādu piķi jau nu varēja vēl vienu korpusu piebūvēt turpat Rīgas ielā,vieta atļauj un arī viss pārējais uz vietas.

pirms 10 gadiem, 2010.05.18 14:27

VAI

Ļoti nesaimnieciska rīcība, šķiet Smiltenē nav saimnieka. A. Strenga ir Lacberga čoms, Tā naudiņa tepat grozās, jānoskaidro kam pieder firma Friteks. Kad novada dome aizbērs būvbedri?

pirms 10 gadiem, 2010.05.18 17:29

...

nu tad gribat ameriku atklāt ar firmu Friteks - tas viss ir zem Mežuļa Jāņa , vēl pieplusojiet Bikiņa firmas un tad jau kompelkts pilns

pirms 10 gadiem, 2010.05.19 13:20

ceļotājs

Par ceļa zīmēm pilnīgi piekritu .Pagriezies,iebrauc ,a tur tehnika priekšā . Uz aizrādījumu -ja tev vajag uzliksim ,bet nedomā iebraukt ,CP būs otrā galā .Šīs dienas ,kad pēc aizrādījuma bija zīmes ,normāli apbraucu.Šovakar bija noņemtas ,PALDIES izbraucu pa taisno.Lai tā būtu vienmēr. Garām braucējs. Vēl tikai varētu novākt vagoni;nu no krustojuma ,līdz avārijai nav tālu! Kamēr būs likums ka jāizvēlās lētais gals ,tādas lietas ar būvēm notiks un čomu lietas Latvijā joprojam ir.Garām braucējs.

pirms 10 gadiem, 2010.05.19 22:39

ceļotājs

Par ceļa zīmēm pilnīgi piekritu .Pagriezies,iebrauc ,a tur tehnika priekšā . Uz aizrādījumu -ja tev vajag uzliksim ,bet nedomā iebraukt ,CP būs otrā galā .Šīs dienas ,kad pēc aizrādījuma bija zīmes ,normāli apbraucu.Šovakar bija noņemtas ,PALDIES izbraucu pa taisno.Lai tā būtu vienmēr. Garām braucējs. Vēl tikai varētu novākt vagoni;nu no krustojuma ,līdz avārijai nav tālu! Kamēr būs likums ka jāizvēlās lētais gals ,tādas lietas ar būvēm notiks un čomu lietas Latvijā joprojam ir.Garām braucējs.

pirms 10 gadiem, 2010.05.19 22:39

Smiltene